lewica

i

Autor: az

Wybory

Ostrowianka wysoko na liście Lewicy

2023-08-29 11:50

Lewica prezentuje swoich kandydatów w Ostrowie, z poparciem prezydent miasta Beaty Klimek. Drugie miejsce na liście ma Anita Świątek, od wielu lat położna w ostrowskim szpitalu, radna powiatowa i przewodnicząca Rady Kobiet Miasta.

Wybory parlamentarne już za trzy tygodnie, partie ogłaszają listy kandydatów, kampanie wyborcze się rozkręcają. W Ostrowie swoją listę zaprezentowali działacze lewicy. Pierwsze miejsce na liście zajmuje obecny poseł Wiesław Szczepański, ale po raz pierwszy „dwójką” w regionie jest ostrowianka.Ostrów ma dziś najlepszych kandydatów do parlamentu i to zajmujących wysokie miejsca na liście -mówi poseł SzczepańskiZasada zwykle jest taka, że silny miejscowy kandydat zdobywa więcej głosów niż lider listy. Wspaniałe, silne i mądre kobiety, na które warto głosować.

lewica

i

Autor: az

Pakiet programowy lewicy jest bardzo szeroki, ale dla ostrowskiej kandydatki, z racji zawodu najważniejsze będzie rozwiązanie problemów związanych z opieką zdrowotną, szczególnie tą dla kobiet i dzieci.

Widzę przyszłość dla zabiegów in vitro, które będą dostępne dla par borykających się problemem niepłodności - mówi Anita Świątek – Liczę na badania prenatalne dedykowane kobietom ciężarnym, nie tylko z względu na ich wiek. Chciałabym, aby dużo zmieniło się w kwestii szczepień dzieci, bo nadal szczepienia skojarzone są płatne i dostępne tylko dla zamożniejszych rodziców. Ale tu jest do zrobienia dużo więcej, bo cała kampania edukacyjna związana z ruchem antyszczepionkowym, którego efekty zaczynamy widzieć. Ta część edukacyjna jest bardzo ważna.

Poparcia dla programu Lewicy, ale przede wszystkim dla ostrowskiej kandydatki udzieliła prezydent miasta Beata Klimek:

Z całą świadomością rekomenduję mieszkańcom Ostrowa Anitę Świątek, bo znam ją 40 lat. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że sprawy związane z ochroną zdrowia kobiet są dla niej absolutnym priorytetem, co wielokrotnie udowodniła w swojej pracy. Jako przewodnicząca Rady Kobiet jest inicjatorką wielu wspaniałych akcji w obszarze niepełnosprawności czy też aktywizacji kobiet. Potrzeba nam dziś takich pracowitych i aktywnych osób.

Na liście, na 13 miejscu znalazła się druga ostrowianka Daria Jakubek-Szczepaniak. Wybory do parlamentu odbędą się 15 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE