droga

i

Autor: powiat ostrowski

Komunikacja

Nowa droga w powiecie ostrowskim

2023-08-29 8:41

Ponad 6 kilometrów nowej drogi powiecie ostrowskim. Ważne komunikacyjnie połączenie Gorzyce Wielkie – Nabyszyce wraz ze ścieżką rowerową już oddane do użytku.

Nowoczesna droga i dodatkowe kilometry ścieżek rowerowych. To kolejna inwestycja powiatu ostrowskiego, który ma pod swoją opieką aż 500 kilometrów dróg. Całe zadanie kosztowało prawie 12 milionów złotych, z czego 9 milionów to dofinansowanie z funduszy rządowych.

Kiedy tak jak w naszym przypadku zarządzamy ponad 500 km dróg każdy wyremontowany odcinek cieszy, bo jest to oznacza poprawę bezpieczeństwa ruchu. W tym przypadku radość jest tym większa, że udało się wybudować ok. 6 km nowej asfaltowej ścieżki rowerowej. Już docierają do nas głosy, że przebiegająca przez leśne tereny jest jedną z najładniejszych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na realizację tego zadania– powiedział starosta Paweł Rajski.

drogA

i

Autor: powiat ostrowski

W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia, chodnik i zatoczki autobusowe. Przebudowane zostały 4 skrzyżowania, most,powstały wyspy. Wybudowano też trzy ronda: w Gorzycach Wielkich w centrum wsi i przy ulicy Leśnej oraz w Nabyszycach, wszystkie z pełnym oświetleniem. Przewidując rozwój osiedla przy Leśnej już przewidziano i wybudowano zatoczki autobusowe,a władze gminy Ostrów planuję budowę z tego miejsca ścieżki rowerowej do drogi krajowej w Lamkach. Będzie to więc kolejna pęta dla rowerzystów.

droga

i

Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE