napromieniowani

i

Autor: napromieniowani.pl

Ostrowianie ruszają z kolejną akcją pomocy dla Ukrainy

2022-06-22 12:10

Ostrowianie znów ruszają z pomocą. Grupa "Napromieniowani" już trzeci raz w tym roku jedzie z konwojem humanitarnym. I jak zwykle do samosiołów, czyli mieszkańców strefy zamkniętej Czarnobyla.

Zawiozą najbardziej potrzebne produkty, a jeśli chcecie pomóc to cały czas otwarte jest konto, na które można robić wpłaty.

Pokazy naszych filmów  "Ostatni ludzie Czarnobyla” to często dla wielu pierwszy kontakt z tym tematem - mówi Krystian Machnik z grupy "napromieniowani". Coraz więcej ludzi się dowiaduje w ten sposób o Czarnobylu, o ludziach, którzy tam żyją- dlaczego wrócili, jaka jest ich sytuacja. Wtedy też dowiadują się też, że pomagamy i że mogą również się w to włączyć. 

napromieniowani

i

Autor: napromieniowani.pl

Zbiórka cały czas jest otwarta, a my robimy wypłaty na zakup produktów. Jeśli z danego wyjazdu coś zostanie, to zostawiamy na kolejną wyprawę. Sto procent kosztów to zakupy dla samosiołów, odliczając podatki, które musimy płacić - dodaje Machnik

napromieniowani

i

Autor: napromieniowani.pl

Konwój wyjeżdża już w piątek i zostanie w Ukrainie przez 10 dni. Całą wyprawę możecie śledzić na fb profilu „napromieniowani.pl”