autobusy

i

Autor: BŹ

komunikacja miejska

Ostrów. Trzy nowe elektryki

2023-11-08 17:12

16 elektryków od dziś jeździ po ulicach Ostrowa. Trzy nowe elektryczne autobusy dojechały dziś i zasiliły tabor miejskiego przewoźnika.

Kolejne trzy nowe elektryczne autobusy wyjechały dziś na ulice Ostrowa. To nowoczesne pojazdy wyposażone nie tylko w miejsca dla wózków, wi-fi czy monitoring, ale też w defibrylatory i ładowarki USB.

Tym samym ostrowski Miejski Zakład Komunikacji ma 16 elektryków. Pierwszy zakupiono 6 lat temu.

Nowe autobusy na jednym ładowaniu przejadą nawet 250 kilometrów. I są oszczędniejsze o około 40 procent - w porównaniu do diesli.

Nowe autobusy, które wprowadzamy dziś do eksploatacji, to autobusy z najnowszej linii Solarisa. One są wyposażone, podobnie jak poprzednie autobusy elektryczne, to jest ten sam standard. Wyposażone są we wszystko to, co w autobusie powinno być, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. To autobusy, które w skali całego kraju mają przeznaczone dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Takich rozwiązań w innych miastach w Polsce nie ma.

Mówi nam Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie.

Pojazdy zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z różnych źródeł, m.in z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Koszt jednego elektryka to nieco ponad 2 miliony złotych.

Łącznie w miejskim taborze w Ostrowie są 53 autobusy. Firma zatrudnia 84 kierowców. Ma dwa wakaty.

"Mały Książę" po latach wciąż zachwyca czytelników. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę książkę

Pytanie 1 z 10
Ile planet odwiedził Mały Książę, zanim dotarł na Ziemię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE