policja

Policjanci z Sieroszewic mają powody do zadowolenia

2023-11-07 8:47

Nowy adres, nowy budynek i trzy dodatkowe etaty. Policjanci z posterunku w Sieroszewicach, w powiecie ostrowskim mają powody do zadowolenia. Właśnie dostali nową siedzibę - w Rososzycy - bo dotychczasowa w centrum Sieroszewic - była w strasznym stanie. Nowa - spełnia wszystkie standardy.

Nowy posterunek i nowe etaty dla policjantów Sieroszewicach, w powiecie ostrowskim.

Do tej pory funkcjonariusze mieli siedzibę w zabytkowym, 100-letnim budynku, który nie spełniał już wymogów.

Nowa - jest w pełni nowoczesna, energooszczędna i komfortowa.

Jakość pracy na pewno się poprawi - mówi nam Michał Glapiak, z posterunku w Sieroszewicach.

Mamy tutaj wiele miejsc, gdzie grupuje się młodzież - parki, skwery, altanki, gdzie młodzież przesiaduje. Dlatego my to sprawdzamy, kontrolujemy, żeby był porządek i żeby nikomu nic się nie działo. Nowy obiekt jest nowoczesny. Stary posterunek policji w Sieroszewicach był rzeczywiście już stary, zabytkowy. Wiadomo, że w nowym będą lepsze warunki, bardziej komfortowe. Jest więcej miejsca, lepsze zaplecze socjalne.

Stary budynek nie spełniał już żadnych wymogów - dodaje szef KPP w Ostrowie Piotr Wilkowski. - A jego remont kosztowałby więcej niż budowa nowego. Dlatego tym bardziej cieszy, że inwestycję udało się skończyć i teraz komfort pracy funkcjonariuszy się poprawi. Zdecydowanie. Jest też nowy sprzęt, co nie jest bez znaczenia. Poprawi się też komfort dla mieszkańców, którzy do policji przychodzą z różnymi problemami. No nie ma co porównywać.

Inwestycja kosztowała 4 miliony złotych. Budynek stanął na działce, którą policja otrzymała od gminy.​

Nowy Posterunek Policji w Sieroszewicach z siedzibą w Rososzycy znajduje się teraz między stacją benzynową a cmentarzem.

Obecnie posterunek ma pięć etatów, ale dołożony trzy.

Na terenie powiatu ostrowskiego jest Komenda Powiatowa Policji, trzy komisariaty i cztery posterunki.

Służbę pełni łącznie ponad 300 funkcjonariuszy.

Polskie archaizmy - QUIZ. Znasz ich znaczenie?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od wspomnianego hawierza. Kogo określano tym słowem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE