ukraina

i

Autor: IJ

Ostrów solidarny z UKRAINĄ! Manifestacje w całym regionie

2022-02-25 6:36

Ostrów Wielkopolski solidarny z Ukrainą. W czwartkowy wieczór na rynku około 200 osób ​manifestowało swoje poparcie dla Ukrainy i sprzeciw wobec działań Rosji, która w czwartkowy poranek zaatakowała naszego wschodniego sąsiada.

ŻÓŁTO - NIEBIESKI był w czwartkowy wieczór rynek w Ostrowie.

Tłum ostrowian oraz kilkunastu młodych Ukraińców wzięło udział w solidarnościowym wiecu poparcia "Ostrów solidarny z Ukrainą".

To po ataku Rosji na naszego wschodniego sąsiada. Wojna rozpoczęła się w czwartkowy wczesny poranek. I trwa.

My mamy bardzo dobre relacje z naszymi współbraćmi, Ukraińcami mieszkającymi tutaj - mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa -  Nie wiem, czy wiecie, ale kiedy świętujemy 3 maja, Święto Konstytucji, oni przychodzą na ostrowski rynek złożyć nam gratulacje. Zakładają tutaj biznesy, firmy, płacą tutaj podatki. Są dobrymi obywatelami naszego miasta. A dzisiaj płaczą z rozpaczy, bo są niepewni jutra.

Emocji nie brakowało, bo w tłumie byli obywatele Ukrainy, którzy boją się o swoich bliskich. Ale też dziękują za wsparcie, które otrzymują.

- Jeszcze w środę,  gdy dzwoniłam do matki, to był spokój. A teraz....wybuchy. Na Ukrainie jest teraz bardzo ciężko.

- Dobry wieczór Ostrów Wielkopolski, dobry wieczór Polsko. Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie, za to że jesteście z nami. Mam na imię Aleksandra, jestem Ukrainką. Uwielbiam Polskę i kocham Ukrainę. Daj Boże, żeby tam wszystko było dobrze, żeby był pokój. Niech żyje Ukraina!. 

Swoje poparcie dla Ukrainy manifestował wczoraj także KALISZ. A także wiele innych miast w całej Polsce.

Organizatorem zgromadzenia w Ostrowie był ruch obywatelski Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE