burza

i

Autor: fb Straż Miejska

Ostrów pod wodą - problem trwa

2022-05-25 11:00

Centrum miasta, urzędy, wiadukt, ulice osiedlowe – po raz kolejny pod wodą. Wtorkowa burza dała się we znaki w Ostrowie. To problem, z którym miasto boryka się od lat po ulewnych deszczach. A wszystko z powodu kanalizacji deszczowej, która nie przerabia takiej ilości wody.

Władze miasta rozpoczęły przygotowania do inwestycji, które mają to rozwiązać. To kolektory wodne, które mają powstać wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich, Harcerskiej aż do Bojanowskiego i połączą zbiorniki retencyjne na Kamiennej, Wysockiej i Grunwaldzkiej. Na to zadanie zabezpieczono w budżecie 5 milionów złotych, ale pieniądze trafiły ostatecznie na inne zadanie.

burza

i

Autor: jl

Na razie tych pieniędzy nie mamy - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. Jedną z poprawek, którą zaproponowaliśmy radnym zdjęliśmy te pieniądze i przenieśliśmy je na drogi osiedlowe. Pozostała tylko kwota na przygotowanie dokumentacji projektowej. Było to celowe działanie, nie chcieliśmy tych środków zamrażać. Zdecydowaliśmy, że przygotujemy w tym roku tylko dokumentacje, a mieszkańcy nie powinni czekać na utwardzenie dróg osiedlowych. 

Budowa kolektorów ma potrwać 3 lata. W tym roku w budżecie zabezpieczono 250 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej i pozwolenia na budowę.

burza

i

Autor: fb Straż Miejska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE