Ostrów. Pobiegali. Ponad 350 zawodników 8. Ostrowskiej Jesieni Biegowej!

2022-11-21 6:37

Rekordowa frekwencja, mroźna ale słoneczna pogoda i zadowolone miny zawodników. Za nami 8. Ostrowska Jesień Biegowa. Nad zalewem Piaski Szczygliczka na kilku trasach zmierzyło się ponad 350 biegaczy z całego regionu. Medialnym parterem było Radio Eska.

Najdłuższą z tras - maraton - wygrał Filip Jańczak ze Środy Wielkopolskiej. I zrobił to w świetnym stylu.

Pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów zajęło mu 2 godziny 47 minut i 28 sekund.

Zawodnicy pokonali także trasy 5, 10 i 15 kilometrowe.

Był też - tradycyjnie - bieg z psem, który drugi rok z rzędu wygrał Stefan Wnorowski z Fridą.

- Trasa piękna. Pogoda piękna. Frida zadowolona - mówi Esce zwycięzca. - Frida ma serducha do biegania,kocha biegać  i takie zawody to jest jej żywioł. Ja tutaj zawsze się czuję świetnie.

Tuż za nim uplasował się ostrowianin Adam Kołodziej z Teodorem. - Teodor dziś w świetnej formie. Więc dla niego ta "piątka" to za mało - mówi Adam Kołodziej. - Drugie miejsce cieszy zawsze. Tym bardziej, że wyprzedził nas aktualny mistrz Polski, więc jest zadowolenie.

Trzeci w tej konkurencji był Kamil Bukłaha z Wrocławia.

W biegu z psami -  wśród pań pierwsza była Agnieszka Kijak z Robakowa przed Moniką Włodarczyk z Rojowa i Katarzyną Gabryelewicz z miejscowości Winna.

Bieg główny na dystansie 15 kilometrów wygrał natomiast Mateusz Grajek z Ostrowa. Triumfował z czasem 52 minut i 45 sekund. Drugie miejsce zajął Marcin Lamperski z Rawicza, a trzecie Patryk Karwik z miejscowości Zduny.

Wśród pań na dystansie 15 kilometrów najlepsza była Arleta Grajek z Ostrowa. Tuż za nią metę pokonała Angelika Ziok z Ostrzeszowa, a trzecia był Justyna Ceglarek z Ostrowa. W tym biegu zmierzyło się łącznie 87 osób.

Natomiast 51 osób ukończyło bieg na 10 kilometrów. Tutaj - jeśli chodzi o mężczyzn - wygrał Michał Gmerek z Jarocina. Tuż za nim uplasowali się Michał Wawrzyniak z Ostrowa i Przemysław Tauchert z  Witaszyc. Wśród pań na tym dystansie triumfowała Emilia Kasprzak z Rososzycy. Druga była Marta Pussak z Nowych Skalmierzyc, a trzecia Martyna Mańka z Ostrowa.

Na trasie 5-kilometrowej, którą pobiegło 75 zawodników - najlepszy okazał się Michał Tomowiak z Leszna. Na drugim miejscu był Kryspin Biniaszczyk z Koźminka, a trzeci Radosław Gatkowski z Mącznik. Wśród kobiet pierwsza dystans pokonała Żaneta Obara z miejscowości Nekla przed Pauliną Trzeciak z Wyszanowa i Anną Serbą z Pleszewa.

Marsz Nordic Walking na 5 km wygrał Jan Urbaniak z Topoli Osiedle przed Krzysztofem Michalskim z Ostrowa i Sławomirem Budnym również z Ostrowa. Natomiast wśród pań wygrała Beata Dwornikowska z Ligoty przed Aliną Tanaś z Czerminka i Anną Skonieczną z Kalisza.

Najdłuższy dystans maratoński pokonało 29 osób. Najszybciej zrobił to Filip Jańczak ze Środy Wielkopolskiej. Druga finiszowała Katarzyna Chojnacka także ze Środy Wielkopolskiej.

Drugi wśród panów był  Paweł Gawroński z Ostrowa, trzeci Łukasz Idowiak z miejscowości Poniec.

Wśród pań - na podium - obok Chojnackiej - stanęły  Jolanta Witczak z Lusowa i Jolanta Podgórska z Kędzierzyna Koźle.

W tym roku - po raz pierwszy - biegały także dzieciaki i młodzież.

Medialnym parterem 8. Ostrowskiej Jesieni Biegowej było RADIO ESKA.