pies i Adam

i

Autor: Canicross Team Kołodziej/fb

SPORT

Ostrów/Niemcy. Zawalczą o podium Mistrzostw Świata!

2023-10-24 11:07

Adam Kołodziej z Ostrowa i jego czteroletni pies TEODOR już w ten weekend wystartują w Mistrzostwach Świata ICF w Niemczech w wyścigach z psami. Ostrowianin walczyć będzie o medal w konkurencji scooter joring-u czyli wyścigu na hulajnodze z psem.

To będą ich drugie Mistrzostwa Świata. Ostrowianin Adam Kołodziej i jego pies TEODOR już w weekend walczyć będą o medale Mistrzostw Świata ICE w Niemczech w wyścigach z psami.

W tych zawodach jest tak, że jeden człowiek startuje z jednym psem. Nie ma większych zaprzęgów. I mamy trzy kategorie - bieg z psem, na rowerze z psem i wyścig na hulajnodze z psem. I my z Teo startujemy właśnie w tej ostatniej konkurencji. A skoro mowa o konkurencji, to na pewno będzie spora. Bo lista zawodników jest naprawdę długa, a są na niej zacne nazwiska. Ale nie zamierzamy się poddać. Będziemy walczyć do końca.

Mówi Adam Kołodziej i dodaje, że łatwo nie będzie bo konkurencja duża, a ostatni czas dla obu zawodników był lekko kontuzyjny.

No ostatni czas nie był dla nas łaskawy. Dla nas obu. Ale wiadomo - pies ważniejszy. Miał uraz a to wyłączyło go z treningów, bo wiadomo - zdrowie psa najważniejsze. Teraz jest już wszystko ok, ale pewnie nie uda nam się nadrobić tych treningów. Ale uważam, że jesteśmy w sumie w dobrej kondycji. Zobaczymy jak będzie na miejscu. Nasza trasa to - z tego co mówią organizatorzy - 4,5 km. My jesteśmy w pełni gotowi na 3,5. Więc ten ostatni kilometr - trzeba będzie bardzo się spiąć.

To moje drugie Mistrzostwa Świata. Poprzednie, w których brałem udział, rozgrywane były w Polsce. Wtedy dopiero zaczynałem swoją przygodę z tym sportem. Ale było to cenne doświadczenie. Teraz wyjeżdżamy już w czwartek. Moja konkurencja zaplanowana jest na sobotę i niedzielę i wynik tych dwóch dni będzie decydował o końcowej kwalifikacji.

Moja konkurencja planowana jest na sobotę i niedzielę - mówi Adam Kołodziej

Adam Kołodziej, który od kilku lat ściga się ze swoimi psami – Teodorem i Megi, ma na swoim koncie wiele medali. Obecnie jest wicemistrzem Polski właśnie w wyścigu na hulajnodze.

Na co dzień zawodnik jest strażakiem i ratownikiem medycznym.

Trzymamy kciuki za medalowy weekend.

QUIZ o seksie, czyli sztuka kochania. Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów. Dasz radę?

Pytanie 1 z 15
Gdzie kobieta ma strefy erogenne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE