piłka ręczna

Ostrów. Mistrz Polski nie pozostawił złudzeń

2023-10-09 9:45

Ostra walka, trzy czerwone kartki i przegrana z Mistrzami Polski. 38 do 27 - takim wynikiem zakończył się mecz Arged Rebud KPR Ostrovii z liderem tabeli Industrią Kielce. Medialnym partnerem ostrowskiej drużyny jest Radio Eska.

Była walka, ale nie było szans na wygraną.

Arged Rebud KPR Ostrovia przegrała z Mistrzem Polski Industrią Kielce w ósmym meczu w sezonie.

Wyniki piątkowego spotkania w 3mkArenie w Ostrowie to 38-27 dla gości z Kielc.

- To była ważna lekcja - powiedział nam tuż po meczu trener ostrowian Maciej Nowakowski.

No, przegrany mecz. Pierwsza połowa zagraliśmy dobrze. 15 minut drugiej połowy było słabe z naszej strony. Rzuciliśmy w tym czasie jedną bramkę, z tego co pamiętam. No ale z taką drużyna tak się gra. My byliśmy świadomi tego. Źle zagraliśmy w ataku w drugiej połowie. Ale ja się cieszę, że drużyna do końca walczyła. Że rzuciliśmy naprawdę sporo bramek, a oni nie rzucili 40.

No myślę, że my tutaj punktów za bardzo nie szukaliśmy. My szukamy punktów w innych meczach. My chcieliśmy pokazać kibicom, że potrafimy walczyć, grać. Poprzedni mecz w poprzednim sezonie z Kielcami to było jakieś bagno, a teraz walczyliśmy. Oczywiście Kielce były lepsze. Oczywiście, to nie jest tak, że poddajemy się na wejściu z takim zespołem. Oczywiście, że nie. Niemniej, wiemy z kim walczymy.

Dodaje Marek Szpera, rozgrywający ostrowskiej drużyny.

Czerwone kartki podczas meczu dostali - najpierw Artur Klopsteg, następnie Krzysztof Misiejuk, a po koniec spotkania Krzysztof Łyżwa.

Po tym spotkaniu ostrowianie zajmują 10 miejsce w tabeli Orlen Superligi Piłkarzy Ręcznych.

Kolejna szansa na punty już w sobotę 14 października. KPR na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem ligi- zespołem KPR Legionowo.

Kciuki za ostrowian trzyma Radio Eska.

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE