zdrowie

Ostrów. Laryngologia po remoncie. Co się zmieniło?

2023-10-19 8:25

To ostatni oddział w szpitalu w Ostrowie, który przeszedł generalny remont. Laryngologia - bo o niej mowa - po modernizacji. Prace kosztowały 3 miliony 800 tysięcy złotych, a były możliwe, bo pieniądze wyłożyła Unia Europejska i powiat ostrowski.

Oddział po remoncie. Pacjenci pojawią się na nim najpóźniej z początkiem listopada. Zakończyły się prace na laryngologii w szpitalu w Ostrowie.

To ostatni oddział w ostrowskim ZZOZ-ie, który został zmodernizowany.

Pokoje są nowoczesne, z łazienkami. Jest też sporo nowego sprzętu.

Ten sprzęt nas bardzo cieszy. Bo pozwoli na rozwój i lepszą opiekę nad pacjentami, lepsze leczenie. Mamy m.in. nowe urządzeni do endoskopii zatok, nowe unity, lasery, diatermię, także naprawdę szereg takich nowoczesnych rozwiązań. No i sam komfort pracy i pobytu pacjentów będzie większy. Sale są nowoczesne, schludne, są łazienki w nich. To naprawdę ma znaczenie.

Mówi Hanna Garstka-Mazik, kierownik ostrowskiej laryngologii.

Remont kosztował 3 miliony 800 tysięcy złotych. Ponad dwa pochłonęły prace budowlane, około 1,5 miliona wydano właśnie na doposażenie oddziału.

Wielu nie wierzyło, że się uda. Ale jest! Ostatni w szpitalu w Ostrowie oddział WYREMONTOWANY! Ja jestem bardzo dumny, że nam się to wszystko udało. Nam - mam na myśli powiat, radnych. No i nieoceniona pomoc finansowa, z różnych źródeł. W tym przypadku są to pieniądze unijne dzielone przez Marszałka Wielkopolski.

Dodaje starosta ostrowski Paweł Rajski.

Laryngologia w szpitalu w Ostrowie istnieje od początku placówki czyli 1966 roku. Obecnie ma 18 łóżek.

Jest pięciu lekarzy specjalistów i dwójka, która specjalizacje właśnie zdobywa. I cały personel pielęgniarski.

W Ostrowie leczenie są pacjenci z całego regionu.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz piosenki z bajek Disney'a?

Pytanie 1 z 11
"Miłość rośnie wokół nas" z której bajki?
Król lew
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE