laryngologia

i

Autor: powiat ostrowski/fb

remonty w szpitalu

Ostrów. Laryngologia ostatnia. Ruszył remont oddziału

2023-07-07 15:45

Laryngologia w przebudowie. To ostatni w szpitalu w Ostrowie oddział, który przechodzi modernizację. Pieniądze dała Unia Europejska w ramach wsparcia placówek, które walczyły z covidem - a szpital w Ostrowie był na pierwszej linii frontu.

Najważniejsze prace zostały już wykonane. Wyburzono ścianki, wstawiono nowe, przygotowano otwory pod drzwi. Teraz trwa część wykończeniowa.

Laryngologia jest ostatnim oddziałem w ostrowskim szpitalu, który przechodzi kompleksowy remont. Od 2010 roku placówka systematycznie jest remontowana i rozbudowywana.

Pieniądze na remonty powiat pozyskuje z Unii Europejskiej, część środków przekazał też budżet państwa. Nie bez znaczenia są także wkłady własne z budżetu powiatu i budżetu szpitala.

W przypadku laryngologii koszt prac to prawie 6 milionów złotych.

Unia dała ponad 4 miliony złotych. Co stanowi ponad 84 procent wartości wszystkich prac. Resztę dokłada powiat ostrowski. Dzięki temu laryngologia będzie w pełni zmodernizowana i doposażona w nowoczesny sprzęt. Szpital kupi także dwie nowe karetki.

Realizacja tego zadania to podwójna satysfakcja. Po pierwsze udało się pozyskać kolejne fundusze unijne na inwestycje w szpitalu. A po drugie to już ostatni oddział w budynku głównym, który wymagał remontu. Pamiętam, gdy oddawaliśmy do użytku pierwszy wyremontowany oddział. Nie brakowało wtedy opinii, że wszystkich i tak nie uda się zmienić. Potrzeba było czasu, determinacji i wsparcia z różnych źródeł, dzięki którym to się jednak udało – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Zadanie obejmuje oprócz kompleksowego remontu budowlanego także zakup specjalistycznego sprzętu m.in. zestawu do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa i chirurgii zatok nosowych, stołu operacyjnego, łóżek do intensywnej terapii oraz łóżek obserwacyjnych, laserów laryngologicznych’’ – dodaje Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowie.

Plan jest taki, by remont skoczył się do jesieni.

Czy rozpoznasz te rasy psów?

Pytanie 1 z 8
Jakiej rasy jest ten pies?
quizpsy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE