nauka polskiego

i

Autor: um ostrów

Ostrów: kurs językowy dla uczniów z Ukrainy

2022-07-26 9:08

Uczą się języka, by we wrześniu wrócić do szkoły z rówieśnikami. W Ostrowie 142 ukraińskich dzieci bierze udział w wakacyjnym kursie języka polskiego.

W ostrowskich szkołach podstawowych i przedszkolach jest obecnie 300 ukraińskich dzieci. To właśnie dla nich przygotowano wakacyjny kurs językowy.

Ostrów Wielkopolski stał się azylem dla wielu rodzin z Ukrainy. W naszym mieście znalazły spokój i tu chcą się zadomowić. Właśnie dlatego wyszliśmy z propozycją kursów języka polskiego. Ten wakacyjny jest skierowany do najmłodszych. Od września znów pójdą do szkół. Te lekcje mają im ułatwić integrację z rówieśnikami, ale i umożliwić kontynuację edukacji już w języku polskim - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent miasta. 

nauka jezyka

i

Autor: um ostrów

Lekcje prowadzi Oksana Kadlub – Ukrainka, który od kilku lat mieszka w Ostrowie i jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wakacyjny kurs został sfinansowany ze środków przekazanych przez darczyńców na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

nauka jezyka

i

Autor: um ostrów

Zajęcia odbywają się w Ostrowskim Centrum Kultury, natomiast Mediateka prowadzi, w wakacyjne środy, “pogotowie językowe”. W każdą środę lipca i sierpnia można zajrzeć na ulicę Kolejową 24b, utrwalić wiedzę i umiejętności, a także zapytać o radę. Dyżury odbywają się w godzinach od 15:00 do 16:30. Akcja odbywa się przy wsparciu wolontariuszy. Osoby zainteresowane regularnymi spotkaniami od września, mogą zgłosić taką chęć w Mediatece.

nauka jezyka

i

Autor: um ostrów