plac zabaw

i

Autor: pixabay

plac zabaw dzieci jordanki

Ostrów. Dzieciaki do dzieła! JORDANKI otwarte po zimowej przerwie

2023-03-22 7:44

Sprzęt sprawdzony, teren posprzątany – dzieciaki mogą przejąć kontrolę. Po zimowej przerwie otwarte zostały Ogródki Jordanowskie w Ostrowie – największy i najstarszy w mieście plac zabaw. Do wyboru jest cała gama urządzeń do fajnego spędzania czasu. Wstęp na Jordanki jest bezpłatny.

Dzieciaki mają powód do radości.

Największym w Ostrowie plac zabaw został otwarty po zimowej przerwie.

Ogródki Jordanowskie przy miejskim parku czynne są codziennie od 9.00 do 21.00

A na placu do wyboru zjeżdżalnie, huśtawki czy zewnętrzna siłownia. Wszystko po zimie sprawdzone i gotowe do "ataku najmłodszych".

Ostrowskiej JORDANKI w ostatnich latach przeszły gruntowny remont.

- Jordanki zostały otwarte w 2020 roku ponownie, po dużej modernizacji. Koszt inwestycji to niemal 1,8 mln złotych. Natomiast uzyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło blisko 1,4 mln złotych. Na Jordankach powstały strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników - informują władze Ostrowa. -  Znajdziemy tu kolorowe zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych, konstrukcje do zabawy, linarium oraz zestaw sprawnościowy dla starszych dzieci. W strefie sportowej powstało boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania. Nie zapomniano także o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej, a także strefę relaksu ze stołami do gier. Jest tam także toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażona w przewijak dla niemowląt.

Wszystkie urządzenia mają niezbędne atesty, ale podczas zabaw ostrożność i czujność - szczególnie przez pilnujących dzieci – dorosłych – się przyda.

QUIZ PRL. Rymowanki z dzieciństwa. "Raz wróbelek Elemelek". Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Może pan się o mnie oprze…