przedszkola

i

Autor: um ostrów

Ostrów: dwa nowoczesne i ekologiczne przedszkola już we wrześniu

2022-07-15 11:17

To już ostatnia prosta prac. W nowym roku szkolnym miasto chce oddać do użytku dwa nowe przedszkola – przy Staroprzygodzkiej i przy Dobrej. Trwają w nich jeszcze roboty instalacyjne i wykończeniowe, ale też zagospodarowanie wokół budynków.

Przedszkola zostały zaprojektowane w nowoczesny sposób, ale też położono duży nacisk na rozwiązania ekologiczne - powstają w technologii budownictwa pasywnego, czyli maksymalnie energooszczędnego. Źródłem energii elektrycznej będą panele fotowoltaiczne, powstaną też instalacje, które zagospodarują deszczówkę.

przedszkola

i

Autor: um ostrów

Przedszkole przy Dobrej będzie miało również oddział żłobkowy. Budowa ma kosztować ponad 11 milionów złotych. Placówka przy Staroprzygodzkiej liczyć będzie 12 oddziałów i pomieści 300 maluchów. Na to zadanie miasto przeznaczyło prawie 10 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE