sesja

i

Autor: az

Republika

Ostrów. Dwa medale i bez honorowego obywatela

2023-10-04 13:37

Tylko dwa Medale Republiki Ostrowskiej w tym roku przyzna miasto. To już tradycja, że w święto miasta nagradza się zasłużonych mieszkańców. Jednak w tym roku lista uhonorowanych jest krótka i znalazł się na niej nieżyjący już muzyk Janusz Zieleziński.

Uhonorujemy też miasto Łęczyca i jego mieszkańców - mówi radny miejski Zygmunt Malik. Miasto i samorząd robią bardzo dużo jeśli chodzi o obchody pamięci bohaterów bitwy nad Bzurą. Tak jest od wielu lat i to jest godne dostrzeżenia i uhonorowania. Burmistrz był bardzo zaskoczony, że miasto takie wyróżnienie otrzyma.

Natomiast nie będzie w tym roku tytułu Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa. Tak zdecydowali radni, według których nie ma nikogo godnego do tego wyróżnienia. W poprzednich latach takie tytuły otrzymali między innymi aktorka Anna Nehrebecka, Tomasz Lach-pasierb Krzysztofa Komedy, profesor Zenon Gubański, Jerzy Buzek czy Kazimierz Radowicz.

Medale Republiki zostaną wręczone podczas uroczystej sesji rady miasta 10 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE