woda

i

Autor: BŹ

Ostrów : BEZPIECZNIE NAD WODĄ! Policja będzie tego uczyć w niedzielę nad zalewem Piaski Szczygliczka

2022-07-07 10:57

Pogoda sprzyja zabawom nad wodą i wodzie. Ale też ostatnie dni pokazują, że nie zawsze kończą się one dobrze. Dlatego tak ważny jest rozsądek podczas takich zabaw. I bezpieczeństwo. I o tym właśnie mówić będzie policja podczas niedzielnego ( 10.07 ) pikniku nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie. Wszystko w ramach policyjnej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Program pikniku bogaty jest w atrakcje. Będą m.in. pokazy ratowników WOPR czy straży pożarnej. Będzie też pokaz sprzętu policyjnego i znakowanie rowerów.

Przede wszystkim jednak będzie dużo profilaktyki. Bo chodzi o to, by nad wodą i w wodzie było bezpiecznie i by mieć TYLKO dobre wspomnienia z wodnych kąpieli letnich.

Czas wakacji to czas beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety, jest to również okres, kiedy dochodzi do wypadków w rejonie akwenów. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" . Już w najbliższą niedzielę 10 lipca będziemy od 10.00 do 18.00 wspólnie się bawić i poznawać zasady bezpiecznej zabawy nad wodą - mówi Ewa Golińska Jurasz z ostrowskiego garnizonu.

Warto więc przy okazji niedzielnego wypoczynku zajrzeć nad ostrowski zalew. Będzie można miło spędzić czas, a dzieciaki będą mogły poznać tajniki pracy policjantów czy strażaków. I dobrze się bawić.

Policyjny piknik potrwa od 10.00 do 18.00

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi