szpital

i

Autor: BŹ

Ostrów. Bardzo mało zakażeń koronawirusem. Wirus w odworcie?

2022-12-02 10:21

Oficjalne dane są obiecujące. Coraz mniej zakażeń koronawirusem w Ostrowie i regionie. W szpitalu w Ostrowie jest tylko trzech pacjentów z COVID-em. Ale faktyczne statystyki mogą być zdecydowanie wyższe - bo większość przypadków nie jest już zgłaszanych. Chorzy w szpitalu to osoby, które trafiły na oddziały i wykonano im testy.

Pojedyncze przypadki w Ostrowie. W skali kraju blisko 3 tysiące w ciągu ostatniego tygodnia. Zachorowań na koronawirusa.

Statystki wydają się łagodne, choć pewnie prawdziwe liczby są znacznie wyższe. Ale wiele zachorowań po prostu nie jest zgłaszanych.

W szpitalu w Ostrowie jest obecnie trzech pacjentów z COVID - em.

Pacjenci, którzy trafiają na szpitalne oddziały są badani pod kątem koronawirusa. I jeszcze we wrześniu były to ponad 20 osób, teraz mamy trzech takich pacjentów. To z reguły schorowane osoby, które u nas leczone są z innych schorzeń, ale niejako przy okazji wyszedł u nich covid. Co ważne, obecnie przebieg wirusa jest łagodniejszy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ale są to pacjenci i tak schorowani, więc kolejny wirus na pewno im nie pomaga. Na siedem dni trafiają na nasz oddział zakaźny - potem są wypisywani do domów, albo wracają na swoje oddziały do dalszego leczenia - mówi szef szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła.

Placówka nie ma już oddziału covidowego, pacjenci z koronawirusem przebywają na zakaźnym.

Obecnie w Polsce mamy stan zagrożenia epidemicznego jeśli chodzi o koronawirus. Nie jest jednak wykluczone, że z początkiem nowego roku Minister Zdrowia to zniesie.

Na dziś zakrywanie ust i nosa obowiązuje TYLKO w placówkach medycznych i w aptekach.

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?