kiermasz

i

Autor: fb klub stara przepompownia

Kiermasz

Ostatni kiermasz w Starej Przepompowni?

2023-08-21 9:16

Jesienny kiermasz rzeczy unikatowych przed nami. Już 10 września spotykamy się w Starej Przepompowni, by wejść w świat artystycznego, ale też praktycznego rękodzieła. Ten kiermasz może być jednak już ostatni, bo klub ogłosił właśnie, że zamyka się z końcem września. Mamy jednak szansę to jeszcze zmienić.

Kiermasz rękodzieła w Starej Przepompowni okazał się strzałem w dziesiątkę. To możliwość zobaczenia w jednym miejscu tylu prac- odzieży, biżuterii, ceramiki, grafik, woskowych świec, miodów, a nawet pierników, a do tej pory takich imprez w regionie nie było. Ten regionalizm jest tu bardzo mocny, bo swoje prace prezentują artyści właśnie z okolicy. Wielu z nich działało wcześniej tylko w internecie.

kiermasz

i

Autor: fb klub stara przepompownia

Taki jest zamysł, by promować ludzi z Ostrowa i okolic. To już szósta odsłona kiermaszu i mamy sporo nowych wystawców, ale staramy się ich tak dobierać, by była jak największa różnorodność - mówi Małgorzata Dąbrówka, organizatorka – Ta kiermaszowa niedziela to już rodzinne spotkanie, okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń. Przychodzą tu całe rodziny, z dziećmi, ze zwierzakami, aby kupić sobie coś wyjątkowego albo po po prostu wypić kawę i pooglądać.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Eska.