rokosz

i

Autor: Rokosz/fb

Odnalezione po 35 latach nagranie wideo grupy ROKOSZ już do zobaczenia! [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

2020-12-04 10:29

To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów reggae, ale też dla tych, którzy chcą zobaczyć dawny Ostrów Wielkopolski. Po 35 latach odnalazło się - i jest już w internecie - unikalne nagranie wideo ostrowskiego zespołu ROKOSZ. Nagranie z 1985 roku zdygitalizował Jacek Jędrzejak, i on też zmontował teledysk.

Oprócz muzyków młodszych o ponad 3 dekady, zobaczyć na nim można Ostrów, którego...już nie ma.

- Teledysk był kręcony na taśmie filmowej 8 milimetrów. Potem taśma została odkryta cyfrowej obróbce. A w tym roku zrobiłem z tego teledysk -  mówi Dżej Dżej.

Teledysk „Nie wyruszaj nigdy sam” to taka historia na tle starych zdjęć Ostrowa Wielkopolskiego.

Zdjęcia kręciliśmy między innymi na ulicy Profesora Kaliny, na Wiosny Ludów, na Raszkowskiej. Finał był realizowany we wnętrzach starej synagogi, która wtedy była jeszcze zrujnowanym pustostanem. Pamiętam, że w czasie kręcenia filmu milicja zamknęła na dwie godziny ulice Raszkowską, a zakład energetyczny zafundował nam podnośnik. To były niezapomniane chwile, które dziś wspomina się ze szczególnym sentymentem. Warto zobaczyć.

To nagranie to część historii i muzyki i Ostrowa - mówi Jacek Jędrzejak

A w rolach głównych teledysku występują mieszkający obecnie w Niemczech Maciej Simen oraz perkusista, Dżery.

Na ekranie pojawiają się również wszyscy muzycy Rokosza, z nieżyjącym już Sławkiem "Pontonem" Przybylskim na czele.

Choinka na rynku we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE