falis

i

Autor: BŹ

Nowoczesne wiertarki dla ostrowskiej ortopedii. Ale to nie jedyny prezent dla oddziału

2022-06-09 9:11

To wyjątkowe wiertarki. I drogie. Bo nie w ścianach wiercić będą tylko w kościach. Nowoczesny sprzęt dostali lekarze z ortopedii w szpitalu w Ostrowie. Za 80 tysięcy złotych narzędzia kupił powiat. Natomiast wieżę artoskopową za ponad 200 tysięcy złotych podarowała oddziałowi ostrowska FUNDACJA ZAP Zdrowie i Praca.

Bardzo specjalistyczny i nowoczesny zestaw wiertarek trafił na oddział ortopedyczny szpitala w Ostrowie. Sprzęt za ponad 80 tysięcy złotych kupił powiat ostrowski. Służyć będzie do wszelkich operacji wykonywanych na oddziale - mówi jego kierownik Mirosław Falis.

Z wyglądu bardzo normalne, podobne do tych, które można kupić w sklepie budowlanym. Ale to są bardzo drogie i bardzo potrzebne nam wiertarki do wykorzystania podczas operacji po złamaniach, do endoprotez, do operacji złamania kości pięty, które wykonujemy.

To jest sprzęt nowej generacji, to jest inna jakość. Sprzęt bezprzewodowy, na baterie. No i przede wszystkim ma końcówki, które pozwalają na wykonywanie wielu zabiegów różnorodnych. I będziemy je wykorzystywać do naszych operacji - mówi Mirosław Falis.

Ze środków budżetu powiatowego kwota 3 milionów została przeznaczona, żeby zrobić gruntowny remont tego oddziału. Wreszcie jest to oddział nowoczesny. Ale oprócz wyremontowanego oddziału jest potrzebny także wykwalifikowany personel i ten wymóg został również spełniony, dlatego jeśli pozwalają na to środki finansowe, inwestujemy też w wyposażenie medyczne oddziałów. To jest bardzo potrzebny sprzęt. Więc kiedy dyrektor szpitala i kierownik oddziału poprosili o jego kupno - odpowiedź mogła być tylko jedna – dodaje starosta ostrowski Paweł Rajski.

falis

i

Autor: BŹ

Prócz prezentu od powiatu - oddział dostał także nowoczesną wieżę artroskopową, która zakupiła działająca w Ostrowie od 10 lat FUNDACJA ZAP Praca i Zdrowie. Wieża kosztowała ponad 200 tysięcy złotych.

falis

i

Autor: BŹ

Ostrowska ortopedia w ciągu roku wykonuje blisko dwa tysiące zabiegów i operacji. Najwięcej - ponad 400 - to endoportezy kolan i bioder.

Oddział ma 26 łóżek. 10 lekarzy specjalistów i ponad 20 pielęgniarek.

Ostrowska ortopedia leczy pacjentów nie tylko z powiatu, ale z całego regionu i Polski.

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?