uam

i

Autor: FB

Nowe kierunki na UAM - filia w Kaliszu

2022-06-15 10:53

Pedagogika i filologia angielska – to dwa kierunku, które cieszą się największym zainteresowaniem w kaliskiej filii poznańskiego Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza.

W tym roku dla kandydatów jest też nowości – filologia angielska w edukacji, studia drugiego stopnia. O ten kierunek uczelnia zabiegała od kilku lat.

Ale zainteresowaniem dużym cieszą się również inne kierunki, jak choćby mocno ukierunkowana medialnie i dziennikarsko filologia polska - mówi profesor Piotr Łuszczykiewicz, dziekan kaliskiej filii UAM. Odzyskaliśmy nabór w takich niszowych kierunkach, które są bardzo ważne dla rynku, jak choćby informacja naukowa i bibliotekoznawstwo czy ochrona dóbr kultury. Nauczycieli bibliotekoznawców czy infobrokerów potrzeba. Podobnie jak specjalistów od ochrony dóbr kultury, którzy są niezbędni w każdej jednostce samorządowej. Są bezcenni. 

uam

i

Autor: fb UAM

Popularnością nadal cieszy się pedagogika i nie należy się dziwić. Uprawnienia do takich kierunków jak pedagogika wczesnoszkolna czy specjalna mają tylko uniwersytety, duże jednostki. Nie da się tego już robić w małych, prywatnych szkołach i to przyciąga studentów - dodaje profesor Łuszczykiewicz

Nabór na wyższe uczelnie już trwa. W większości na studia stacjonarne zakończy się w lipcu, a na zaoczne – we wrześniu.