KPR

i

Autor: Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Nowa twarz w KPR Ostrovia

2022-04-27 21:43

Mikołaj Krekora kolejnym transferem Argedu KPR Ostrovia przed startem sezonu w PGNiG Superlidze. 33 - letni wychowanek MKSu Wieluń, przez ostatnie trzy sezony reprezentował barwy Energi MKSu Kalisz.

Mikołaj Krekora jest zawodnikiem grającym na pozycji bramkarza. 33 - latek ma 193 cm wzrostu i kilka bardzo udanych sezonów w PGNiG Superlidze. Dodatkowo jest fizjoterapeutą i niedługo zostanie ojcem.

Klub szuka wzmocnień, które pomogą "biało-czerwonym" w rozegraniu się na nowych boiskach z o wiele bardziej doświadczonymi drużynami najwyższej ligi polskiego szczypiorniaka.

Obserwuję ten zespół już od kilku sezonów, to po pierwsze. Po drugie, bardzo mi się podoba rozwój klubu. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy przyjeżdżałem jako zawodnik MKS Wieluń do Ostrowa i toczyliśmy tutaj boje w pierwszej lidze. Od tego czasu został wykonany olbrzymi krok do przodu. Zaczynając od hali, idąc dalej przez frekwencje na trybunach i kończąc na całej otoczce marketingowej - mówi Mikołaj Krekora.

Ostrovia już w momencie rosnącej przewagi w tabeli Ligi Centralnej zaczęła rozglądać się za mocnym i doświadczonym bramkarzem, ponieważ dość ryzykownym ruchem byłoby granie w Superlidze trójką bardzo młodych graczy na tej pozycji. Wybór padł na Krekorę.

Mikołaj da nam doświadczenie i jakość w bramce, a tego będziemy potrzebować w nowym sezonie. Mamy Dawida Balcerka, który wciąż jest bardzo młody, jest oczywiście Kuba Zimny, który chodzi jeszcze do szkoły i ma czas na pokazanie swoich największych umiejętności. Mikołaj to bardzo pozytywna postać. Jestem pewien, że pomoże naszej drużynie, ale przede wszystkim młodszym kolegom – mówi prezes KPRu Jakub Kaszuba.

Pomimo pewnego awansu, przed ostrowskimi szczypiornistami jeszcze kilka spotkań w Lidze Centralnej.

Najbliższy mecz już w sobotę, w Arenie Ostrów przeciwko SPR GKS Autoinvest Żukowo.