pięść

i

Autor: pixabay

Nastolatek pobił strażnika miejskiego w Ostrowie. Został już zatrzymany

2021-12-24 8:17

Jest już w rękach policji. Dziś może usłyszeć zarzut napaści na funkcjonariusza. 17- letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego podejrzewany jest o pobicie strażnika miejskiego. Nastolatek wybił mężczyźnie zęby. Do zdarzenia doszło w środę, w centrum miasta.

Strażnik interweniował, bo grupa młodych ludzi odpalała petardy, piła alkohol i zachowywała się bardzo głośno.

Funkcjonariusz przeprowadzał wywiad środowiskowy w jednym z domów na terenie swojej dzielnicy więc był sam. Kiedy czekał na przyjazd auta służbowego zauważył przy transformatorze na pl. 23 Stycznia 2 przeklinających nastolatków, którzy pili alkohol i odpala fajerwerki.  Picie alkoholu w miejscu publicznym jest niedozwolone, a odpalanie fajerwerków w takim miejscu niebezpieczne, dlatego podjął interwencję. Wtedy zza transformatora wybiegło jeszcze 5 innych osób i jedna z nich uderzyła go pięścią w twarz.

Mówi Grzegorz Szyszka, szef Straży Miejskiej w Ostrowie.

Podejrzany został zatrzymany wczoraj (czwartek). Był pijany. Dlatego nie od razu udało się go przesłuchać - dodaje Małgorzata Michaś, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Sprawca napaści został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Napastnik to 17-letni mieszkaniec miasta.  Nastolatek przebywa w policyjnym areszcie. Zostanie przesłuchany, ale najpierw musi wytrzeźwieć.

Za napaść na funkcjonariusza na służbie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Strażnik trafił do szpitala w Poznaniu. Tam lekarze zajęli się już jego szczęką.

Sonda
Które miasto chciał/abyś odwiedzić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE