wędki

i

Autor: BŹ

Najpierw "na sucho", potem "na serio". Młodzi wędkarze łowią w Ostrowie

2021-08-20 22:08

Od "rzutów" wędką na celność rozpoczęła się w Ostrowie Wielkopolskim Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Do rywalizacji stanęło ponad 60 młodych wędkarzy, wśród nich 12 dziewczyn. Sobotę zawodnicy spędzą na Pisakach Szczygliczce. Tam łowić będą już na serio. Medialnym parterem olimpiady jest Radio ESKA. [POSŁUCHAJ]

Najmłodszy zawodnik nie ma jeszcze 10 lat. Najstarszy ma 16 - bo to górna granica wieku zawodników.

Każdy z nich "kocha" wędkę i choć dobrze się bawi, to rywalizuje na serio. Apetyt na zwycięstwo ma każdy. A konkurencja jest spora, bo wśród uczestników są mistrzowie Europy w tej dyscyplinie.

Łącznie zawodnicy walczą w kilku dyscyplinach m.in. sprawnościowej i sportowej. W piątek zmierzyli się także w teście o wędkarstwie i ekologii. 

- Rywalizacja jest zacięta - mówią młodzi wędkarze.

Fajnie jest bardzo. Ale trzeba wykazać się wieloma umiejętnościami. Dziś była konkurencja rzutowa. Na końcu wędki był ciężarek o wadze 7,5 grama. I trzeba rzucić jak najdalej. Do tego potrzebna jest dobra wędka i technika.

Mnie wędkarstwem "zaraził" tata. Od jego pasji się zaczęła, a teraz startuję w olimpiadzie.

Wędkowanie jest fajne - mówią młodzi zawodnicy
wedki

i

Autor: BŹ

W sobotę konkurencja najważniejsza czyli łowienie. Od rana zawodnicy łowić będą na Piaskach Szczygliczce. O 13.00 rozpocznie się ważenie ryb, a potem trafią one z powrotem do wody.

Zwycięzców poznamy w niedzielę, wtedy też odbędzie się uroczyste podsumowanie olimpiady.

- O laury walczy  ponad 60 młodych ludzi z całej Polski, wielu po raz pierwszy. To cieszy - mówi sędzia zawodów Krzysztof Chwastek.

Poziom zawodów jest dobry. Niektórzy rzucają nawet na 60 metrów i dalej. Widać, że się przygotowali. Cieszy to, że tylu młodych ludzi pasjonuje się wędkarstwem. Wśród uczestników mamy mistrzów Europy.

Poziom olimpiady jest dobry - mówi sędzia Krzysztof Chwastek

Organizatorem olimpiady jest Polski Związek Wędkarski Okręg w Kaliszu.

Medialnym partnerem Radio ESKA.