„Na perfumy” uwaga na nowy sposób oszustów!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

„Na perfumy”. Uwaga na nowy sposób oszustów!

2022-01-25 14:12

Oszuści nie przestają zaskakiwać. Były już metody m.in. na wnuczka czy policjanta. A teraz pojawiają się metody na tzw. perfumy. Kilka dni temu do mieszkania na terenie Kalisza zapukał mężczyzna, który oferował sprzedaż zapachów. Dzięki temu, że lokatorka zachowała „zimną krew” udało się uniknąć kradzieży i nieszczęścia.

Informacje o mężczyźnie, który zadzwonił do jednego z mieszkań znajdujących się w Kaliszu i oferował sprzedaż perfum, otrzymali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kaliszanka w momencie, kiedy powąchała zapach perfum, poczuła się bardzo źle i zorientowała się, że traci przytomność. Na całe szczęście zachowała jeszcze „zimną krew”. Zdołała wypchnąć tego mężczyznę za drzwi na klatkę schodową i zamknąć drzwi na klucz.

Informuje kom. Witold Woźniak z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Cały czas trzeba być czujnym i ostrożnym. Apelują policjanci.

Apelujemy do wszystkich o to, aby  pod żadnym pozorem nie wpuszczać obcych osób do mieszkań. Pamiętajmy również, że jeżeli ktoś oferuje nam na sprzedaż jakąkolwiek rzecz, przedmiot i nie jest w stanie nam na miejscu wystawić stosownego paragonu, czy też faktury, dowodu zakupu to możemy się liczyć z tym, że taka rzecz może pochodzić z np. przestępstwa, może to być podrobiony artykuł, może być to również niepełnowartościowy przedmiot.

Mówi kom. Witold Woźniak, z kaliskiej policji.

Przed domokrążcami warto również ostrzec naszych sąsiadów, osoby starsze i samotne. Każdą podejrzaną sprawę należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Źródło: „Na perfumy” uwaga na nowy sposób oszustów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE