policja

i

Autor: Wielkopolska Policja/fb

praca w policji

Mundur do wzięcia. Policja czeka na kandydatów do służby

2023-07-10 7:51

Sześć wakatów w Ostrowie. Sąsiednie komendy też nie mają wszystkich etatów zapełnionych. Policja cały czas zaprasza w swoje szeregi.

Komendy cały czas mają kłopoty z pełną obsadą. W ostrowskiej brakuje obecnie sześciu funkcjonariuszy. Wakatów było siedem, ale jeszcze w lipcu pracę rozpocznie nowy policjant.

Co jakiś czas policja przypomina, że chętnie da pracę. Na początek wystarczy średnie wykształcenie. Ważna jest także kondycja fizyczna no i zainteresowanie pracą w policji. A w zasadzie służbą. I o tym trzeba pamiętać.

Wśród wymagań jest też nieskazitelna opinia, dobry wywiad środowiskowy – mówi nam komendant policji w Ostrowie Piotr Wilkowski. - Wiadomo także, że podstawą jest też polskie obywatelstwo. Każdy z kandydatów musi przejść specjalne testy, w tym psychologiczne. Bo prócz fizyczne formy, ważna jest także kondycja psychiczna. Praca w policji do najłatwiejszych nie należy. Ale jest na pewno ciekawa. Trzeba pamiętać, że jest to służba.

Każdego kandydata czeka proces rekrutacyjny a potem szkolenia. Tak naprawdę od momentu złożenia dokumentów, do momentu, kiedy mundur się założy – minie co najmniej kilka miesięcy.

Papiery składać można w komendach powiatowych lub w wojewódzkiej w Poznaniu.

Obecnie w całej Wielkopolsce służy blisko 8 tysięcy policjantów. Wakatów jest kilkaset.

Quiz. Jakim alkoholem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Która z tych cech charakteru najlepiej Cię opisuje?