mikstat rozpoznała złodziei

i

Autor: fot. pixabay/ilustracyjne

Mikstat: kasjerka rozpoznała złodziei

2021-07-16 18:27

Dobrą pamięcią wykazała się sprzedawczyni z Mikstatu w powiecie ostrzeszowskim. Kobieta w klientach rozpoznała mężczyzn, którzy kilka miesięcy wcześniej okradli ten sam sklep.

Mężczyźni z powiatu kaliskiego w marcu mieli okraść ten właśnie sklep. Kilka miesięcy później pojawili się w tym samym miejscu. Wtedy jednak rozpoznała ich sprzedawczyni. W zatrzymaniu pomógł także syn właścicieli sklepu. On także zawiadomił policję.

– Zgłaszający oświadczył, że na terenie sklepu należącego do jego rodziców byli widziani mężczyźni, którzy w dniu 29 marca br. dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Kobieta rozpoznała mężczyzn po przejrzanym nagraniu z monitoringu i jest pewna co do ich tożsamości. Zgłaszający zauważył pojazd, którym wówczas poruszali się sprawcy, a następnie zauważył mężczyzn utrwalonych na sklepowym monitoringu. Mężczyzna udał się za nimi informując jednocześnie policję

– mówi Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Policjanci z Mikstatu wspólnie z kolegami z Grabowa nad Prosną i Ostrzeszowa zatrzymali trzech mężczyzn. Okazało się, że dwóch z nich – 32-latek i 64-latek – okradło sklep. Ponadto jeden z nich prowadził samochód, nie mając prawa jazdy.

– Zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności, w trakcie których okazało się, że 64-latek kierował pojazdem pomimo braku uprawnień, za co został ukarany mandatem karnym

– dodaje Magdalena Hańdziuk.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. O ich losie zdecyduje sąd.

Źródło: Mikstat: kasjerka rozpoznała złodziei