ekrany akustyczne

i

Autor: pixabay

Mieszkańcy PRUŚLINA w Ostrowie wywalczyli ekrany akustyczne wzdłuż obwodnicy

2021-07-23 13:55

Po licznych protestach ostrowian - Marszałek Województwa Wielkopolskiego nałożył na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu obowiązek założenia ekranów akustycznych wzdłuż drogi ekspresowej S 11, czyli ostrowskiej obwodnicy. GDDKiA ma pięć lat by zadanie wykonać.

Hałas, który pojawił się wraz o obwodnicą stał się dla jej "sąsiadów' nie do zniesienia. I tak jak nikt nie kwestionował samej obwodnicy, tak wynikające z jej otwarcia uciążliwości stały się coraz bardziej dokuczliwe. Szczególnie dla mieszkańców ostrowskiego Pruślina. Dlatego zaczęli protestować i żądać założenia ekranów akustycznych, które eliminują hałas.

Droga nie była łatwa. W akcję włączyły się także władze Ostrowa.

Jako miejski samorząd konsekwentnie, niemal przez 4 lata, wspieraliśmy Radę Osiedla „Pruślin” i naszych mieszkańców w tej sprawie. Podejmowaliśmy liczne interwencje we właściwych instytucjach. Wszystkie pisma w tej sprawie, które trafiały do ostrowskiego urzędu od mieszkańców, były na bieżąco, z pismem przewodnim Prezydenta Miasta, przekazywane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Decyzja Marszałka Województwa Wielkopolskiego to pozytywny efekt naszych wspólnych starań, ale przede wszystkim wynik wytrwałości mieszkańców

Mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Na prośbę GDDKiA, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wydłużył termin na zamontowanie ekranów akustycznych do 5 lat od uprawomocnienia się decyzji.

Ekrany łącznie będą miały 4262 metrów długości, a ich wysokość będzie sięgała od 2 do 6 metrów.

Pełna treść obwieszczenia do zobaczenia TUTAJ : https://bip.umostrow.pl/chapter_173795.asp?soid=35F9CFCF03E14CE38AC61201010FB287

Raport z Anteny 23.07