drogi miejskie

i

Autor: um ostrów

Miejskie drogi do remontu

2022-01-20 15:31

Ponad 6 milionów złotych – tyle przeznaczy w tym roku Ostrów na remonty dróg miejskich i osiedlowych. W planie jest przebudowa i modernizacja kilkudziesięciu ulic, ale też zagospodarowanie terenu przy garażach na Kościuszki czy też dokończenie budowy dróg w miejskiej strefie inwestycyjnej.

To przede wszystkim kontynuacja budowy dróg na osiedlu Pruślin. Południowa część między ulica Dębową i Bukową. Duży projekt, który jest od kilku lat realizowany i który mamy zamiar dokończyć w przyszłym roku. To oznacza, że ten lewy Pruślin będzie miał wszystkie drogi zrobione, poza Ekologiczną, która nie jest na razie mocno zabudowana - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. 

drogi miejskie

i

Autor: um ostrów

Duża inwestycja bo o wartości ponad miliona złotych to ulica Dobra, która będzie realizowana bezpośrednio przy budowanym właśnie nowym przedszkolu. W niej ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie. Kolejna to ulica Nowa Krępa, którą chcemy dokończyć i ulica Środkowa – kolejne duże zadania, z kwotą ponad miliona złotych - dodaje wiceprezydent.

W tym roku powstaną też projekty przebudowy dróg, które realizowane będą w przyszłym roku. Wśród nich są między innymi ulice Skryta, Osadnicza, Ledóchowskiego czy Składowa.

drogi miejskie

i

Autor: um ostrów