batman

i

Autor: BŹ

Miasto zapłaci za kastarcję psów i kotów! Rusza kolejna edycja specjalnego programu [POSŁUCHAJ]

2021-04-22 14:22

Ostrów Wielkopolski zapłaci za kastrację psów i kotów należących do mieszkańców. Po raz drugi miasto - w ramach Budżetu Obywatelskiego - wyda 40 tysięcy złotych na sterylizację i chipowanie zwierząt. Dodatkowo wyda 75 tysięcy za leczenie i kastrację wolno żyjących kotów.

W sumie programy są trzy. W tym roku połączone w jedną dużą akcję pomocy bezdomnym zwierzętom i zapobiegania bezdomności psów i kotów.

Pierwszy dotyczy chipowania, kastracji i sterylizacji zwierzaków, które mają swoich właścicieli, ale nie stać ich na pokrycie zabiegu. Kolejny to pomoc kotom wolno żyjących - chodzi również o ich sterylizację i kastracją oraz chipowanie. Na ten cel jest 55 tysięcy. Kolejne 20 tysięcy złotych miasto przeznaczy na leczenie wolno żyjących kotów.

- Każdy może skorzystać z pomocy - mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

Chcąc zapisać czworonoga na wybrany zabieg, należy pobrać zgłoszenie dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie , wypełnić je i złożyć w urzędzie przy al. Powstańców Wielkopolskich 18. Weryfikacji dokona Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na miejscu, a następnie osoba zgłaszająca wybierze jeden gabinet weterynaryjny spośród wyłonionych do realizacji danego zabiegu.

To kolejny rok programu zapobiegania bezdomności zwierząt - mówi ELIZA DEMBNA z UM w Ostrowie

Miasto podpisało już umowę z dwoma weterynarzami, którzy będą zabiegi wykonywać.

Szczegóły i formularze znajdziecie TUTAJ : https://umostrow.pl/aktualnosci/ef56ecab217e5a100a95cb620661633c.html

Wiewiórki w Łazienkach Królewskich