memorial

i

Autor: fb Sekcja Modelarska AO

Sport

Memoriał Henryka Jerzyka - przed nami modelarski weekend

2023-06-01 18:30

Najpiękniejsze repliki samolotów na ziemi i w locie. To już od jutra na lotnisku w Michałkowie- zaczyna się 15 Memoriał imienia Henryka Jerzyka. Na mistrzostwa przyjedzie kilkudziesięciu zawodników z Polski i Europy, którzy będą walczyć o puchar w 4 klasach.

Sędziowie oceniać będą precyzje wykonania modeli, zgodność z oryginałem i powietrzne akrobacji.

Będzie można zobaczyć i te nowoczesne, sportowe, jak i samoloty stylowe, sprzed drugiej wojny - mówi Waldemar Jerzyk, z sekcji modelarskiej Aeroklubu Ostrowskiego, organizator zawodów: Na tej klasy zawodach zawsze jest przekrój przez całą historię lotnictwa, więc zobaczyć można repliki wszystkich samolotów. Z tajnych źródeł wiemy, że paru pilotów szykuje nowe modele, ale nie wszyscy potwierdzili, że wystartują z nimi na początku sezonu. Mogą jednak być niespodzianki. 

memorial

i

Autor: fb Sekcja Modelarska AO

Zawody rozpoczną się w piątek od zaprezentowania i oceny modeli. Część najbardziej oczekiwana i widowiskowa czyli loty zaplanowane są na sobotę i niedzielę. 

Program lotów jest dla wszystkich zawodników taki sam, niezależnie w której klasie startują - dodaje Waldemar Jerzyk. - Jest kilka obowiązkowych figur, które musi wykonać każdy, niezależnie czy to samolot z pierwszej wojny, czy z tego wieku. Ale jeśli są modele akrobacyjne, mogą dodatkowo pokazać figury, które wykonuje oryginał. 

memorial

i

Autor: fb Sekcja Modelarska AO

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio ESKA. 

memorial

i

Autor: fb Sekcja Modelarska AO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE