paweł

i

Autor: SP nr 5 Ostrów

Mamy podwójnego Mistrza Polski w speedrowerze! [POSŁUCHAJ]

2021-10-13 11:20

Ostrów ma dwukrotnego Mistrza Polski w speedrowerze. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 - kończy sezon z dwoma złotymi medalami, które zdobył w kategorii do lat 14 i do lat 16. Ale, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia", to marzenia młodego sportowca sięgają znacznie większych celów.

Paweł Szkudlarek, obecnie uczeń ósmej klasy, w tym sporcie zakochał się trzy lata temu. Mocne treningi i sportowa dyscyplina przynoszą efekty.

- To moja pasja - mówi Esce młody zawodnik.

Trenuję od trzech lat. I bardzo mi się ten sport podoba. Są emocje, są fajni ludzie, są wyjazdy. Trenuję trzy razy w tygodniu na torze - tak jest w sezonie. Ale po nim przenoszę się na siłownię, bo siła w rękach i w nogach jest potrzebna. W głownie także. Głowa to podstawa! Ten sezon jest dla mnie bardzo udany. Zdobyłem dwa tytuły Mistrza Polski. I bardzo się z tego cieszę.

To moja pasja - mówi Paweł Szkudlarek

Na co dzień Paweł trenuje na ostrowskim torze speedrowerowym przy Miejskim Stadionie.

I tam też tegoroczny sezon się zakończy - zawodami 11 listopada.

Wyjątkowe wiatraki w Osiecznej koło Leszna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE