boćki

i

Autor: A.Dera/bocianyzprzygodzic

Małe boćki zaobrączkowane! Wciąż trwa głosowanie na ich imiona [WIDEO]

2020-06-18 13:10

Maluchy zaobrączkowane! Czas na obowiązkową wizytę w słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego. Cztery młode mają już obrączki. Każdy pisklak otrzymał dwie - metalową, ornitologiczną i plastikową, którą łatwo można odczytać w terenie.

Cała czwórka chowa się dobrze, choć jest różnica wielkości - szczególnie między najmłodszym i najstarszym z rodzeństwa. Tutaj różnica długości ich dziobów to 3 i pół centymetra.Ale to wszystko powinno się wyrównać. Wkrótce młode zaczną ćwiczyć skrzydła, a potem pojawią się pierwsze próby latania- mówi opiekun gniazda Paweł Dolata.

Niedługą będą ćwiczyć skrzydła, co jest bardzo widowiskowe. I ładne. No i rozpoczną się pierwsze wyloty. A to są już duże emocje. Bo te pierwsze loty są trudne. Bociany mogą nawet nie wrócić do gniazda. Ale jest to NASZE PRZYGODZICKIE gniazdo, i nasze bociany zawsze się starają by wszystko było tak jak trzeba, starają się zapewnić internautom atrakcje.

A obecnie trwa jeszcze głosowanie na imiona dla maluchów. Są dwie listy- na imiona żeńskie i męskie ( wybierane są po dwa). Na każdej jest po 10 propozycjiSzczegóły znajdziecie TUTAJ : http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewpoll.php?id=769&fbclid=IwAR2_pEE-xq1d-Z2LuvRQiwFNOhghW7P85E-kgp5pcJeEfcD1suTF-Rzr-y0

i TUTAJ :http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewpoll.php?id=768&fbclid=IwAR0cWtxt7B9Oyza6mOJiH8ilbZkIyTygFhZKjFBAMwwIijsCWTBumGHrCMY

A życie całej bocianiej rodziny możecie podziwiać na bociany.przygodzice.pl. teraz widać jeszcze lepiej, bo zamontowana została nowa kamera.