kasa na kulturę

i

Autor: pixabay

Kulturalna kasa w Ostrowie

2022-02-16 12:02

Najwięcej – bo 70 tysięcy złotych otrzymał festiwal Jazz w Muzeum. Wśród głównych beneficjentów znaleźli się również Chór Nauczycielski, konkatedra, zespół Gwiazda i plebiscyt Ostrowianin Roku.

Mowa o konkursie na zadania kulturalne, który właśnie został rozstrzygnięty w Ostrowie. Ale w tym roku po raz pierwszy konkurs został podzielony na dwie edycje, z realizacją na pierwszą i drugą połowę roku.

W latach poprzednich tych pieniędzy było więcej. Organizatorzy, który wypracowali już własne marki, rozpoznawalne często w całej Polsce zgłaszali nam, że wszystkie koszty poszybowały w górę. Sami przygotowujemy też własne imprezy, więc zdajemy sobie z tego sprawę. Stąd decyzja, by podzielić konkurs na dwie edycje - mówi wiceprezydent miasta Sebastian Górski. 

Ten pierwszy konkurs dedykowany był tym wszystkim, którzy już od początku roku startują z realizacją zadań. Planujemy, aby pozostałe organizacje, które mają terminy swoich imprez w drugiej połowie roku mogły również osobno aplikować o dotacje - dodaje wiceprezydent

W 1 edycji miasto przeznaczyło na kulturę 200 tysięcy złotych.