kasa na kulturę

i

Autor: pixabay

Kulturalna kasa w Ostrowie

2022-02-16 12:02

Najwięcej – bo 70 tysięcy złotych otrzymał festiwal Jazz w Muzeum. Wśród głównych beneficjentów znaleźli się również Chór Nauczycielski, konkatedra, zespół Gwiazda i plebiscyt Ostrowianin Roku.

Mowa o konkursie na zadania kulturalne, który właśnie został rozstrzygnięty w Ostrowie. Ale w tym roku po raz pierwszy konkurs został podzielony na dwie edycje, z realizacją na pierwszą i drugą połowę roku.

W latach poprzednich tych pieniędzy było więcej. Organizatorzy, który wypracowali już własne marki, rozpoznawalne często w całej Polsce zgłaszali nam, że wszystkie koszty poszybowały w górę. Sami przygotowujemy też własne imprezy, więc zdajemy sobie z tego sprawę. Stąd decyzja, by podzielić konkurs na dwie edycje - mówi wiceprezydent miasta Sebastian Górski. 

Ten pierwszy konkurs dedykowany był tym wszystkim, którzy już od początku roku startują z realizacją zadań. Planujemy, aby pozostałe organizacje, które mają terminy swoich imprez w drugiej połowie roku mogły również osobno aplikować o dotacje - dodaje wiceprezydent

W 1 edycji miasto przeznaczyło na kulturę 200 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE