stal

Autor: az

KS STAL Ostrów rozbił bank dwukrotnie

2024-02-21 13:08

KS STAL w Ostrowie rozbił medalowy bank dwa tygodnie z rzędu. Najpierw na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 we Wrocławiu, a tydzień później w Toruniu na zawodach dla seniorów.

Wśród nich Olga Szlachta, która we Wrocławiu zdobyła dwa medale - złoty w trójskoku i srebrny w skoku w dal: W Toruniu nie poszło mi tak jak chciałam, to stanowczo nie był mój dzień. Tydzień wcześniej we Wrocławiu było dużo lepiej, choć z wyników nie do końca jestem zadowolona. Gdzieś tam te spalone próby w trójskoku były dalekie i wiedzieliśmy z trenerem, że stać mnie na więcej. Ale jest potencjał na lato, który mam nadzieję, że wykorzystamy. W skoku w dal udało się zgarnąć srebro i tam przegrałam tylko z koleżanką kadrową, która tego dnia skakała lepiej. I trzeba te wyniki gonić i to jest plan na sezon letni.

olga

Autor: KS STAL Olga Szlachta

To były też bardzo udane starty dla sióstr Kalickich. Inga zdobyła 3 medale, w tym złoto w biegu na 200 metrów oraz w sztafecie, a Lena złoto w skoku w dal.

Mistrzostwa Polski seniorów w Toruniu to nie była moja docelowa impreza więc jechaliśmy traktując to jako próbę, start kontrolny. Nie poprawiłam życiówki, ale uważam, że i tak start bardzo dobry - mówi Inga Kalicka - Natomiast we Wrocławiu bardzo udane dla mnie Mistrzostwa Polski U20- mówi Inga Kalicka - Zdobyłam dwa medale i wreszcie pierwsze indywidualne złoto. To wejście na podium niesamowite uczucie. Zwłaszcza, że to mój koronny dystans na 200 metrów i w końcu się udało wywalczyć złoto. Cieszy też brąz na 60 metrów, bo tam była bardzo duża rywalizacja i trzeba było walczyć o każdy centymetr.

inga kalicka

Autor: KS STAL

Na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu to był mój pierwszy start w tym sezonie - mówi Lena Kalicka - Zmagałam się z kontuzją i cały ten sezon halowy był niepewny. Ale ten pierwszy start właśnie w skoku w dal od razu na zawodach tej rangi i poszło bardzo dobrze, bo wróciłam z nową życiówką i złotym medalem. Bardzo się cieszę, bo to też moje pierwsze indywidualne złoto. Na szczęście wracam do treningów na dobre, bo czułam, że forma jest dobra, byleby tylko nie przeszkodziła kontuzja.

stal

Z Mistrzostw w Toruniu z dwoma medalami wrócił też Patryk Wykrota z kadry seniorskiej - zdobył brąz w biegu na 200 metrów i złoto w sztafecie 4x200 metrów.

Teraz przed zawodnikami tydzień odpoczynku, a potem powrót do treningów. W marcu już czekają na nich obozy kadrowe.