policja

i

Autor: BŹ

sprawa kryminalna

Krotoszyn. Napadł na prostytutkę. Grozi mu do 12 lat więzienia

2023-08-04 11:05

Napadł, pobił i okradł prostytutkę. Grozi mu do 12 lat więzienia. Zarzut rozboju na kobiecie usłyszał 27-letni Ukrainiec. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Krotoszynie.

Mężczyzna umówił się z kobietą w mieszkaniu na terenie miasta.

Tam ją napadł.

W jednym z mieszkań, w którym podejrzany spotkał się z pokrzywdzoną używając przemocy dokonał na jej szkodę rozboju w ten sposób, że po użyciu gazu łzawiącego podduszał ją, szarpał, a także usiłował obezwładnić przy użyciu paralizatora - mówi nam Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Gdy kobieta ukryła się w łazience, zabrał - w celu przywłaszczenia - portfel o wartości 50 zł z zawartością pieniędzy w kwocie 1.650 zł, jak również dwa telefony komórkowe marki Samsung i iPhone. To skutkowało powstaniem szkody w kwocie łącznej - jak wskazała pokrzywdzona - 2.300 zł.

27-latek został zatrzymany 30 kilometrów dalej. W samochodzie, którym jechał, znaleziono m.in.rzeczy ukradzione kobiecie.

Śledczy nie ujawniają ,co spowodowało zachowanie mężczyzny. Wiadomo, że częściowo przyznał się do winy.

Ukrainiec nie ma stałego miejsca zamieszania w Polsce, dlatego prokurator - dla dobra śledztwa- wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie 27-latka.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Ten quiz powie Ci czy jesteś inteligentny. Trudne pytania z wiedzy ogólnej!

Pytanie 1 z 10
Kto wprowadził do zapisu matematycznego znak równości "="?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE