piec

i

Autor: pixabay

Kopciuchy do wymiany! Ostrów wyda w tym roku na ten cel 1 650 000!

2021-05-06 12:18

Ponad 360 kopciuchów do wymiany. Ostrów Wielkopolski zakończył nabór wniosków na dofinansowanie zmiany starego pieca na ekologiczne źródło ciepła. Miasto ma milion 650 tysięcy złotych do rozdania.

Wniosków wpłynęło 379 - najwięcej w historii programu, ale kilkanaście zostało wycofanych, więc na na dotacje może liczyć 363 właścicieli starych pieców.

Dofinansowanie zależy od tego, na co kopciuchy będą wymienione.

Mieszkańcy mogą dostać od 5 do 10 tysięcy złotych. Jeśli koszty są wyższe- muszą dołożyć ze swoich.

Co ważne - wymianę można rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy z miastem i po kontroli urzędnika- mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

Najpierw miasto musi podpisać umowę z beneficjentem programu. Potem jest kontrola urzędnika w domu, czy piec faktycznie jest. Potem następuje wypłata dofinansowania. I wtedy można już działać. Ważne jest to, by piec do wymiany był we wskazanym miejscu podczas kontroli urzędnika.

Właściciele domów jednorodzinnych najwięcej - 272 - wnioski złożyli na dofinansowanie wymiany starego pieca na ogrzewanie gazowe.

17 wniosków dotyczyło podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, 16 - wymiany na pompę ciepła, a 5 na ogrzewanie elektryczne. To w sumie 310 wniosków.

Reszta to budynki wielorodzinne, których mieszkańcy też chcą ekologicznie ogrzewać swoje "m"

Spot Radia Supernova