piec

i

Autor: pixabay

Kopciuchy do wymiany! Ostrów wyda w tym roku na ten cel 1 650 000!

2021-05-06 12:18

Ponad 360 kopciuchów do wymiany. Ostrów Wielkopolski zakończył nabór wniosków na dofinansowanie zmiany starego pieca na ekologiczne źródło ciepła. Miasto ma milion 650 tysięcy złotych do rozdania.

Wniosków wpłynęło 379 - najwięcej w historii programu, ale kilkanaście zostało wycofanych, więc na na dotacje może liczyć 363 właścicieli starych pieców.

Dofinansowanie zależy od tego, na co kopciuchy będą wymienione.

Mieszkańcy mogą dostać od 5 do 10 tysięcy złotych. Jeśli koszty są wyższe- muszą dołożyć ze swoich.

Co ważne - wymianę można rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy z miastem i po kontroli urzędnika- mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

Najpierw miasto musi podpisać umowę z beneficjentem programu. Potem jest kontrola urzędnika w domu, czy piec faktycznie jest. Potem następuje wypłata dofinansowania. I wtedy można już działać. Ważne jest to, by piec do wymiany był we wskazanym miejscu podczas kontroli urzędnika.

Właściciele domów jednorodzinnych najwięcej - 272 - wnioski złożyli na dofinansowanie wymiany starego pieca na ogrzewanie gazowe.

17 wniosków dotyczyło podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, 16 - wymiany na pompę ciepła, a 5 na ogrzewanie elektryczne. To w sumie 310 wniosków.

Reszta to budynki wielorodzinne, których mieszkańcy też chcą ekologicznie ogrzewać swoje "m"

Spot Radia Supernova
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE