policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/fb

Koniec wolności. Policja zatrzymała poszukiwanych przestępców

2022-05-12 8:55

Koniec wolności i ucieczki. Ponad 20 osób poszukiwanych przez policję czy sądy zatrzymali od początku maja funkcjonariusze z Ostrowa. Wśród nich jest m. in 16 - latka, która nie wróciła​ do ośrodka wychowawczego.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych to codzienna praca funkcjonariuszy. W skali roki takich sytuacji jest co najmniej kilkadziesiąt. Czasami są to poszukiwani listami gończymi groźni przestępcy, czasami nastolatkowie, którzy uciekli z domów czy ośrodków wychowawczych. Na "liście" są także osoby zaginione. I takie też zostały odnalezione w ostatnim czasie.

W ciągu roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukują nawet kilkaset osób oraz zatrzymują poszukiwanych również przez inne jednostki Policji, Prokuratury i Sądy z całego kraju, jeżeli poszukiwani akurat przebywają na terenie powiatu ostrowskiego - mówi Ewa Golińska Jurasz z ostrowskiej komendy. Jedni po zatrzymaniu trafiają do aresztów i zakładów karnych, inni są poszukiwani celem ustalenia miejsca pobytu. Wśród nich są niebezpieczni przestępcy wobec, których wydano listy gończe, europejskie nakazy aresztowania itp.

Na stronie komendy są na bieżąco umieszczane informacje o osobach poszukiwanych i zaginionych. Można więc pomóc w ich ustaleniu i zatrzymaniu.

Szczegóły znajdziecie : TUTAJ

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w: