Komeda

i

Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

KOMEDA się zaświeci! Mural Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim będzie miał neonową oprawę [POSŁUCHAJ]

2021-04-15 19:40

Instalacja już powstała. W przyszłym tygodniu będzie montowana, a rozbłyśnie się oficjalnie - 27 kwietnia. Czyli w dniu 90 - tych urodzin polskiego kompozytora.

Iluminacja to jeden z elementów świętowania jubileuszu przez Ostrów Wielkopolski.

Miasto bowiem szczyci się tym, że Krzysztof Komeda w Ostrowie spędził lata młodości i tu - jak mówią - "urodził się jego jazz".

Autorem iluminacji, jak i samego muralu jest ostrowski grafik KONRAD "MUCHA" MOSZYŃSKI.

Na ścianie pojawi się sekwencyjna instalacja neonowa, która za sprawą dziewięciokanałowego sterownika zostanie wprawiona w ruch. Wszystkie poszczególne elementy będą się zapalały osobno. I to wszystko sprawi, że mural ten zyska zupełnie oblicze, również w nocy.

Neon będzie uzupełnieniem muralu - mówi autor Konrad MUCHA Moszyński

Mural Krzysztofa Komedy w Ostrowie znajduje się na ścianie kamienicy naprzeciw dworca PKP. Jest tam od jesieni 2019 roku.

Teraz będzie oświetlony.

Iluminacja kosztować będzie 40 tysięcy złotych. Płaci miasto.

A kulminacyjnym momentem obchodów 90. urodzin jazzmana przez Ostrów - będzie 10. jubileuszowy Festiwal Muzyki Filmowej GRAND PRIX KOMEDA 2021.

Jeśli pandemia pozwoli - odbędzie się w czerwcu.

Zaskakujące odkrycie podczas drążenia tunelu. Robotnicy odkryli tajemniczą sztolnię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE