komeda festiwal

i

Autor: OCK Ostrów

Będzie 10. GRAND PRIX KOMEDA w Ostrowie! Wiemy kiedy festiwal ma się odbyć! [POSŁUCHAJ]

2021-01-20 10:57

To będzie wyjątkowa bo 10. JUBILEUSZOWA edycja Festiwalu Filmowego imienia Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto już ruszyło z przygotowaniami do GRAND PRIX Komeda 2021. Termin jest czerwcowy, choć nie jest to tradycyjnie pierwszy tydzień, ale dni od 13 do 18 czerwca 2021.

Ubiegłoroczna edycja, z powodu pandemii odbyła się w listopadzie, była skromniejsza i w wersji online.

Nie odbył się m.in koncert Jana Młynarskiego, który - jeśli terminy się zgodzą - odbędzie się w tym roku.

- Plany mamy ambitne. Liczmy, że tym razem pandemia ich nie pokrzyżuje - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Koronawirus wywrócił świat do góry nogami. I faktycznie ta ubiegłoroczna edycja była bardzo skromna. Ale jej nie odpuściliśmy. Tak jak nie odpuszczamy tegorocznej. Paradoksalnie pandemia spowodowała, że część programu już mamy, szczególnie jeśli chodzi o ten muzyczny element festiwalu. Ale musimy zgrać się z artystami terminami.

Jeśli chodzi o gości, to tu rozmowy są jeszcze przed nami, bo cała kultura wciąż jest "zamrożona" i dlatego trudno je już prowadzić. Ale plany mamy. I liczymy, że w tym roku uda się wszystkie zrealizować. Festiwal zaplanowaliśmy na dni od 13 do 18 czerwca.

Przygotowania do 10. edycji już ruszyły - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa

Ostrowski festiwal GRAND PRIX KOMEDA jest jedynym w Polsce, podczas którego oceniana jest muzyka napisana do polskiego filmu.

W ubiegłym roku statuetkę i 40 tysięcy złotych "zgarnął" Leszek Możdżer za muzykę do obrazu "IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA".

Dyrektorem artystycznym festiwalu będzie nadal Łukasz Maciejewski.

A medialnym partnerem RADIO ESKA.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza na spacery przez cały tydzień