Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda

KOMEDA ON-LINE! Na koniec listopada poznamy najlepszą muzykę do polskiego filmu!

2020-11-09 12:43

Miasto nie odpuszcza. Festiwal filmowy GRAND PRIX KOMEDA Ostrów 2020 odbędzie się ON-LINE. Nowe restrykcje wprowadzone w związku z pandemią uniemożliwiły planowane na koniec listopada spotkania w kinie Komeda i centrum kultury w Ostrowie. Ale fani dobrego filmu i - przede wszystkim muzyki - spotkają się w necie.

To pierwsza taka edycja, przełożonego już zresztą z czerwca, festiwalu GRAND PRIX KOMEDA Ostrów 2020.

Zmiany wymusza pandemia. I dlatego nie będzie spotkań na żywo z publicznością, nie będzie projekcji w kinie Komeda. Cały festiwal odbędzie w sieci.

A w programie m.in transmitowana w internecie rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską i oczywiście sam konkurs na najlepszą muzykę napisaną do polskiego filmu.

Jury pracować będzie zdalnie i oceni siedem konkursowych tytułów. Widzowie filmy będą mogli zobaczyć na wybranych platformach.Będzie też gala - on-line i koncert wybitnej polskiej formacji jazzowej – Marcin Wasilewski Trio.

I podczas niej - 28 listopada, poznamy laureatów ostrowskiego festiwalu.

Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w takiej właśnie formule. Sami jesteśmy ciekawi, jak zostanie przyjęty. W związku z czerwoną strefą, wydarzenia festiwalowe i tak planowaliśmy z udziałem maksymalnie 25 procent publiczności. Teraz, przenosimy nasze działania do sieci, mamy szansę dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych, na co zresztą liczymy.

Wyjaśnia szefowa festiwalu Maria Szeląg.

Wielkie zamiary zderzają się z marną rzeczywistością. Musimy być realistami, ale chcemy ocalić to, co tylko możliwe. Na pewno odbędzie się konkurs Grand Prix Komeda na najciekawszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Mamy znakomite jury w składzie: Tomasz Lach – przewodniczący jury, reżyserka Jagoda Szelc, aktorka Małgorzata Kożuchowska, kompozytor i wokalista Ralph Kaminski, kompozytor, laureat ubiegłorocznej edycji Grand Prix Komeda – Marcin Stańczyk, oraz nasz przyjaciel, kompozytor – Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Inaczej nie musi wcale oznaczać gorzej. Uznaliśmy, że największym błędem byłoby w tak trudnym momencie zarówno dla Ostrowa Wielkopolskiego, jak i dla kraju, rezygnować z tego, co przynosi ukojenie, pozwala przetrwać, prowokuje do wzruszeń: rezygnować ze sztuki. „Grand Prix Komeda” jest już rozpoznawalną w Polsce marką, chlubą Ostrowa, żadna, nawet najgorsza okoliczność, nie może nam tego święta odebrać.

Dodaje dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

Medialnym parterem Festiwalu GRAND PRIX KOMEDA jest RADIO ESKA.

Słynny neon powrócił do Kalisza