Komeda

i

Autor: BŹ

Karty odkryte! Znamy gości i gwiazdy Festiwalu GRAND PRIX KOMEDA 2020! [AUDIO]

2020-10-09 15:53

Karty zostały odkryte. Znamy gwiazdy i szcz​egóły 9.Festiwalu im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim GRAND PRIX KOMEDA 2020. Pandemia nie pozwoliła na muzyczno - filmowe emocje w czerwcu. Wydarzenie zaplanowane jest na ostatnie dni listopada - od 26 do 28. Wtedy główne spotkania i koncerty, ale już od 20 listopada - w kinie KOMEDA - wyświetlane będą konkursowe filmy. Miasto liczy na to, że koronawirus nie pokrzyżuje ponownie planów i fani filmu i muzyki będą mogli się spotkać. Medialnym parterem festiwalu jest RADIO ESKA.

Szczegóły filmowo - muzycznego święta, zgodnie z zapowiedziami, podano podczas piątkowej konferencji prasowej. 

Pandemia wywróciła świat do góry nogami, ale miasto nie zrezygnowało z festiwalu. Choć zmieniło jego termin. - Już wiosną tego roku gotowa była lista gości, ułożony był program konkursu i bogata sekcja imprez towarzyszących. Ale wtedy zmieniła się historia świata. Dlatego tegoroczna edycja festiwalu będzie jesienna - mówi dyrektor artystyczny Łukasz Maciejewski.

Wydarzenie zaplanowane jest na ostatnie dni listopada - od 26 do 28. Wtedy odbędą się  główne spotkania i koncerty, ale już od 20 listopada- w kinie KOMEDA - wyświetlane będą konkursowe filmy. Tytułów jest siedem. Ich wybór nie był łatwy, ale udało się. Są to : „Eastern” z muzyką Huberta Zemlera, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z muzyką Leszka Możdżera, „Interior” z muzyką Jana Sanejki, „Szarlatan” z muzyką Antoniego Komasy Łazarkiewicza, „Sala samobójców. Hejter” z muzyką Jacaszka, „Supernova” z muzyką Endy'ego Ydena oraz w „W lesie dziś nie zaśnie nikt” z muzyką Jimka.

Propozycje konkursowe oceniać będzie wspaniałe jury w składzie: Tomasz Lach (przewodniczący jury), reżyserka Jagoda Szelc, aktorka Małgorzata Kożuchowska, muzyk i kompozytor Ralph Kaminski, kompozytor, laureat ubiegłorocznej edycji Grand Prix Komeda – Marcin Stańczyk oraz nasz przyjaciel, kompozytor, tegoroczny laureat Grand Prix Komeda za całokształt twórczości – Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Dobrze będzie się spotkać w listopadzie - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski

Gwiazd będzie mniej niż zwykle, w czerwcu ALE nazwiska będą ZNANE i WIELKIE. Wśród nich KRZYSZTOF MAJCHRZAK, który na ostrowskim festiwalu ZAGRA. Wraz ze swoim zespołem właśnie KOMEDĘ - dodaje Maciejewski.

Główna część festiwalu, rozpocznie się 26 listopada, koncertem wybitnego aktora i wspaniałego muzyka – Krzysztofa Majchrzaka i jego zespołu, ze specjalnym programem transkrypcji Komedowych. Dzień później, w piątek, 27 listopada, po seansie tradycyjnego filmowego akcentu Komedowego w programie GPK – tym razem będą to kultowi „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy z 1960 roku – ostrowianie zaproszeni zostaną na spotkanie z Krzysztofem Majchrzakiem. W tym samym dniu, w Ostrowskim Centrum Kultury, poza konkursem, pokazany zostanie muzyczny dramat Michała Węgrzyna „Proceder”. Po seansie odbędzie się spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról w tym filmie, Małgorzatą Kożuchowską, tegoroczną jurorką, a także bohaterką książki „Aktorki. Odkrycia”, która już jest znana ostrowskiej publiczności.

Krzysztof Majchrzak ZAGRA w Ostrowie - mówi dyrektor festiwalu Łukasz Maciejewski

A na finał - POLSKA PRAPREMIERA czyli pierwsze koncertowe wykonanie śpiewnika Komedy, w znakomitej muzycznej oprawie - z JANEM MŁYNARSKIM w roli głównej - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

W sobotę, 28 listopada, odbędzie się towarzyszące gali wielkie wydarzenie muzyczne – premierowy koncert zespołu Jana Młynarskiego - „Śpiewnik Komedy” autorstwa Wojciecha Młynarskiego, w nowej aranżacji Jana Młynarskiego. Podczas gali prowadzonej przez Agnieszkę Szydłowską poznamy laureata tegorocznej edycji Grand Prix Komeda. To oczywiście okolicznościowa statuetka, ale także znacząca nagroda w wymiarze finansowym – 40 tysięcy złotych.

Wcześniej tego dnia, w corocznej debacie, zatytułowanej w tym roku „Autorzy czy ilustratorzy? Muzyka w nowym polskim kinie”, o obecności i autorskim stemplu muzyki w najnowszych polskich filmach, będziemy dyskutować w bardzo zacnym gronie. Wśród gości :  Małgorzata Kożuchowska, Ralph Kaminski, Tomasz Lach, Krzysztof Majchrzak, Jan Młynarski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Marcin Stańczyk, Jagoda Szelc i Agnieszka Szydłowska.

To będzie POLSKA PREMIERA - mówi wiceprezydent Ostrowa Sebastian Górski

Ostrowski festiwal jest jedynym w Polsce , w którym nagradzana jest muzyka napisana do polskiego filmu.Medialnym partnerem festiwalu jest RADIO ESKA.

Najstarszy plac zabaw w Ostrowie Wielkopolskim otwarty po remoncie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE