Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

2022-01-04 19:17

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Ostrzeszowa, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Do zdarzenia doszło na terenie Kalisza. Jak się okazało 40-letni kaliszanin miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mimo licznych apeli ze strony policji wciąż wiele osób wsiada za kółko po spożyciu alkoholu. Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. To już kolejny przykład obywatelskiej postawy, kiedy świadek zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Ostrzeszowa zauważył na terenie Kalisza kierowcę nissana, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy. Jak się okazało, jego podejrzenia były słuszne.

Świadek wyprzedził kierującego nissanem i zmusił go do zatrzymania auta. Kiedy ostrzeszowianin podszedł i otworzył drzwi nissana, wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, postanowił interweniować. Wyjął kluczyki ze stacyjki auta, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę nietrzeźwemu i powiadomił Policję. Skierowani na miejsce policjanci drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego nissanem 40-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik KMP w Kaliszu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 40-letniemu kaliszaninowi. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Dzięki szybkiej reakcji ostrzeszowianina nie doszło do tragedii na drodze.

QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?
Źródło: Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka