Będzie kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego

i

Autor: UM Ostrów / mat. prasowe

Kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie

2021-06-08 13:22

Będzie kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie. Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty a umowa z wykonawcą prac podpisana. Miasto w budżecie zabezpieczyło 5 milionów złotych na realizację tego zadania. Prace mają rozpocząć się po zakończeniu trwającego właśnie sezonu żużlowego.

W planach jest m.in. modernizacja części trybun na ostrowskim stadionie. Konkretnie na odcinku od wjazdu dla polewaczek, do parku maszyn. W miejscu, gdzie teraz znajdują się jeszcze drewniane ławki, ma zostać zamontowane w sumie 2000 krzesełek. Dzięki temu ostatnia część stadionu zyska nowe miejsca siedzące dla kibiców.

"Dzięki tej inwestycji stadion zyska już inny wymiar – będzie nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Od kilku lat, systematycznie, podnosimy jakość naszego stadionu, by ostrowscy kibice mogli cieszyć się zawodami w godnych warunkach." - napisała w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Do pełni szczęścia żużlowcom potrzebny będzie jeszcze remont parku maszyn, ale już modernizacja trybun to pozytywna informacja dla klubu i kibiców. Ostrów zabezpieczył 5 milionów złotych w miejskim budżecie na realizację tego zadania. Prace ruszą po zakończeniu żużlowego sezonu.

Te hity mieli zaśpiewać inni artyści. Będziecie zaskoczeni!