wypadek

i

Autor: pixabay

Kierowcy zginęli. Prokuratura umarza śledztwo ws.wypadku na wiadukcie w Antoninie [AUDIO]

2020-12-01 12:02

Wszystko wskazuje na to, że zawinił kierowca audi. Ale i on o kierowca busa zginęli na miejscu. Dlatego prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku na wiadukcie krajowej "11" w Antoninie koło Ostrowa Wielkopolskiego. 16 sierpnia tego roku zderzyły się dwa auta.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielny, sierpniowy poranek. Na wiadukcie zderzyły się bus i audi. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Na miejscu zginęli kierowcy obu samochodów. A siedem innych osób, w tym troje nastolatków, zostało rannych.

Podczas śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym szczegółowo zabezpieczono ślady wypadku. Powołano biegłych. Przesłuchano świadków. I na tej podstawie ustalono przebieg zdarzenia.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Świadkowie zeznali, że kierujący samochodem marki audi jadąc na wiadukcie w Antoninie zjechał na przeciwległy pas ruchu, przekroczył oś jezdni i uderzył w nadjeżdżający pojazd marki opel vivaro. W wyniku tego zdarzenia, opel stoczył się z nasypu wiaduktu , po prawej stronie. Samochód marki audi obrócił się i stanął na pasie awaryjnym.

Śledztwo zostało umorzone - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna.

Chmara jeleni w leśnictwie Napromek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE