drift kępno

i

Autor: fot. pixabay/ilustracyjne

Kępno: mandat za „bączki”. „Pomylił parking z torem wyścigowym”

2021-07-20 13:00

Drift na parkingu sklepu w Kępnie słono kosztował pewnego kierowcę. 47-latek będzie musiał zapłacić wysoki mandat za tzw. jazdę bokiem.

W niedzielne popołudnie 18 lipca, policjanci zauważyli auto, które „kręciło bączki” na parkingu przy ul. Kwiatowej.

– Kierowca parking przed sklepem pomylił z torem wyścigowym, stwarzał zagrożenie dla innych osób

– opisuje Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Za kierownicą siedział 47-latek z Kępna. Za jazdę, która nie zapewniała panowania nad pojazdem otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Według kępińskich funkcjonariuszy, takich sytuacji w mieście jest niemało.

– Dyżurny często otrzymuje zgłoszenia dotyczące drifterów – kierowców, którzy wykorzystują swoje samochody do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Na rozległych asfaltowych powierzchniach parkingów jeżdżą bokiem lub przy wyciu silników palą gumy i kręcą tzw. bączki, powodując przy tym ogromny hałas. Funkcjonariusze często sprawdzają takie rejony i surowo reagują. Nie wynika to ze złośliwości, ale z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa samym ,,drifterom”, a także osobom postronnym

– przekazuje KPP w Kępnie.

Policja przypomina, że amatorzy driftu w przypadkowych miejscach, nie tylko ryzykują własnym zdrowiem, ale i bezpieczeństwem innych osób, przy okazji zakłócając spokój.

Źródło: Kępno: mandat za „bączki”. „Pomylił parking z torem wyścigowym”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE