niemowlę

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

śmierć dziecka

Kalisz. Nie żyje 5-miesięczny chłopiec. Rodzice z zarzutami narażenia życia dziecka

2023-09-18 14:51

Zarzuty narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia dla rodziców 5-miesięcznego chłopca, którego ciało znaleziono w sobotę w jednym z mieszkań w Kaliszu. Dziś przesłuchano 43-letnią kobietę i o 3 lata młodszego mężczyznę. Obje przyznali się do winy. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Jednocześnie sekcja zwłok dziecka nie wskazała, by do śmierci dziecka przyczyniły się osoby trzecie. Ale przyczynę poznamy dopiero po opinii biegłych.

- Pobrano próbki do badań histopatologicznych. Zlecone zostały dalsze badania - informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak ustalono – rodzice w momencie śmierci dziecka byli pijani. Po zatrzymaniu kobieta wydmuchała dwa promile, mężczyzna ponad 1,5 promila.

Dziś usłyszeli zarzuty

16 września, będąc osobami, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnim, narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. W ten sposób, że będąc nietrzeźwymi, nie sprawowali należytej opieki i pieczy nad dzieckiem. I dlatego w porę nie zareagowali, gdy dziecko straciło funkcje życiowe. Co w efekcie skończyło się śmiercią dziecka - mówi prokurator Meler.

Podejrzanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Śledztwo jest w toku.

Para jest pod dozorem policji.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie teleturnieje?

Pytanie 1 z 10
Kto prowadzi teleturniej "Jeden z dziesięciu"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE