kuria kalisz

i

Autor: mir

wyrok

Kalisz. Kuria ZAPŁACI za czyny byłego księdza. Jest PRAWOMOCNY wyrok sądu

2023-09-12 12:55

Kuria w KALISZU musi zapłacić 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia ofierze molestowanej przez księdza Arkadiusza H. Taka jest decyzja Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Wyrok zapadł w poniedziałek 11 września. Jest prawomocny.

300 tysięcy złotych plus odsetki dla ofiary księdza Arkadiusza H. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu w Kaliszu, który nakazał Kurii Kaliskiej zapłatę zadośćuczynienia jednej z ofiar molestowanych przez kapłana.

Wyrok przez Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł w maju ubiegłego roku. Ale kuria kaliska się od niego odwołała. Teraz wyjścia nie ma. Decyzja sądu w Łodzi jest prawomocna. Pieniądze diecezja musi zapłacić. To 300 tysięcy złotych plus odsetki liczone od momentu złożenia pozwu w czerwcu 2019 roku. To co najmniej 100 tysięcy złotych.

Sprawa czynów księdza H. głośna zrobiła się po filmie braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, który pokazał, jak kapłan krzywdził dzieci. I jak Diecezja Kaliska i kolejni zmieniający się biskupi temu nie przeciwdziałali.

Sprawa karna - decyzją Sądu Okręgowego w Kaliszu - się przedawniła, dlatego ksiądz Arkadiusz H. do więzienia nie pójdzie, choć przed sądem przyznał się do winy.

Poniósł natomiast karę nałożoną przez kościół. W ubiegłym roku został wydalony z kapłaństwa. Bo kościół uznał winy Arkadiusza H., ale w oświadczeniu z ubiegłego roku przyznał, że płacić za nie nie zmierza. Teraz - decyzją sądu - będzie musiał.

Masz wysokie IQ? Rozwiąż quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Które tych jezior uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie ?
Źródło: Kalisz. Kuria ZAPŁACI za czyny byłego księdza. Jest PRAWOMOCNY wyrok sądu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE