kuria kalisz

i

Autor: mir

wyrok

Kalisz. Kuria ZAPŁACI za czyny byłego księdza. Jest PRAWOMOCNY wyrok sądu

2023-09-12 12:55

Kuria w KALISZU musi zapłacić 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia ofierze molestowanej przez księdza Arkadiusza H. Taka jest decyzja Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Wyrok zapadł w poniedziałek 11 września. Jest prawomocny.

300 tysięcy złotych plus odsetki dla ofiary księdza Arkadiusza H. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu w Kaliszu, który nakazał Kurii Kaliskiej zapłatę zadośćuczynienia jednej z ofiar molestowanych przez kapłana.

Wyrok przez Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł w maju ubiegłego roku. Ale kuria kaliska się od niego odwołała. Teraz wyjścia nie ma. Decyzja sądu w Łodzi jest prawomocna. Pieniądze diecezja musi zapłacić. To 300 tysięcy złotych plus odsetki liczone od momentu złożenia pozwu w czerwcu 2019 roku. To co najmniej 100 tysięcy złotych.

Sprawa czynów księdza H. głośna zrobiła się po filmie braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, który pokazał, jak kapłan krzywdził dzieci. I jak Diecezja Kaliska i kolejni zmieniający się biskupi temu nie przeciwdziałali.

Sprawa karna - decyzją Sądu Okręgowego w Kaliszu - się przedawniła, dlatego ksiądz Arkadiusz H. do więzienia nie pójdzie, choć przed sądem przyznał się do winy.

Poniósł natomiast karę nałożoną przez kościół. W ubiegłym roku został wydalony z kapłaństwa. Bo kościół uznał winy Arkadiusza H., ale w oświadczeniu z ubiegłego roku przyznał, że płacić za nie nie zmierza. Teraz - decyzją sądu - będzie musiał.

Masz wysokie IQ? Rozwiąż quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Które tych jezior uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie ?
Źródło: Kalisz. Kuria ZAPŁACI za czyny byłego księdza. Jest PRAWOMOCNY wyrok sądu