Kalisz: czy ulica Śródmiejska będzie skończona do końca września?

i

Autor: M.Rajewska Remont ulicy Śródmiejskiej

Kalisz: czy ulica Śródmiejska będzie skończona do końca września?

2021-09-16 18:27

Miał zakończyć się pod koniec sierpnia, a przesunął się o kolejny miesiąc. Mowa o remoncie ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu. Zarząd Dróg Miejskich oczekuje od wykonawcy, że Śródmiejska zostanie skończona do końca września.

Remont ulicy Śródmiejskiej rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Ostatnio zakładano, że zakończy się wraz z końcem wakacji, ale prace się przedłużają. Przypomnijmy, drogowcy planowali budowę separatora w jezdni, dokładanie na odcinku między  Pułaskiego a Wałem Staromiejskim. Jednak z uwagi na możliwość wystąpienia katastrofy budowlanej zrezygnowano z instalacji urządzenia.

Oczekujemy od wykonawcy, żeby przywrócenie ruchu pierwotnego nastąpiło do końca września. Przygotowujemy w tej chwili takie odejście, żebyśmy mogli z jednej strony zakończyć  ulicę Śródmiejską, a z drugiej strony, żebyśmy byli przygotowani, żeby w jakimś innym etapie wykonać ten separator. Już poza jezdnią ulicy Śródmiejskiej, żebyśmy nie naruszali tego, co w tej chwili wykonujemy.

Mówi Krzysztof Gałka, szef kaliskich drogowców.

Obecnie na Śródmiejskiej prowadzone są jeszcze prace związane z układaniem chodników i ustawianiem krawężników.

Źródło: Kalisz: czy ulica Śródmiejska będzie skończona do końca września?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE